Strona główna » WBFSH Studbook Jumping Global Champions Trophy powraca w 2024 roku

WBFSH Studbook Jumping Global Champions Trophy powraca w 2024 roku

Innowacyjne międzynarodowe zawody dla młodych koni skokowych WBFSH Studbook Jumping Global Champions Trophy powracają w 2024 roku.

Druga edycję zaplanowano na ostatni weekend września (26-29.09). Podobnie jak rok temu, również teraz gospodarzem wydarzenia będzie spektakularna Tops International Arena zlokalizowana w holenderskim mieście Valkenswaard. Organizatorzy zapowiadają nowości w programie, które mają wznieść tegoroczne zmagania na jeszcze wyższy poziom.

W 2023 roku wiele radości polskim kibicom przysporzył wyhodowany w Polsce, a zarejestrowany w księdze hanowerskiej Constable FRH (Contendro I x Diarado) hod. Ilona Turowska, który wywalczył dwa złote medale – w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. O tym sukcesie pisaliśmy więcej TUTAJ

Kategorie

W WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy 2024 będą rywalizować konie skokowe w następujących grupach:

  • konie 5-letnie (1.25 m)
  • konie 6-letnie (1.35 m)
  • konie 7-letnie (1.40 m)
  • konie 8-letnie (1.45 m)
  • ogiery 9-letnie i starsze

W każdej z kategorii zostaną rozegrane dwa konkursy półfinałowe i finał, a dla koni, które się do niego nie zakwalifikują – konkurs pocieszenia. Drużyny reprezentujące poszczególne księgi muszą się z składać z minimum 3, a maksimum 6 koni. W obu półfinałach prawo startu mają wszystkie konie z danej drużyny, niezależnie od wyników. Do finału menedżer każdej drużyny wybiera trzy konie.

W konkursach dla ogierów prawo startów mają konie 9-letnie i starsze. Nie muszą one być licencjonowane.

W tym roku nowością jest możliwość indywidualnego startu. Ta opcja została wprowadzona z myślą o mniejszych księgach stadnych i daje szansę występu maksymalnie dwóm koniom w danej kategorii wiekowej. Koń startujący indywidualnie będzie miał możliwość startu w obu półfinałach i finale pocieszenia.

Uwaga! Konie 5-letnie, które będą występować w MŚMK w Lanaken (18-22.09) nie mają prawa startu w WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy .

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia do udziału będą odbywać się na podstawie ustalonych przez każdą z ksiąg zasad. Wyłoniona w ten sposób drużyna/drużyny mają być przedstawione organizatorom zawodów. Termin zgłoszeń zostanie podany wkrótce. Osoby zainteresowane występem swojego konia powinny więc zgłosić się bezpośrednio do księgi stadnej, którą wspomniany wierzchowiec reprezentuje.

Wydarzenia towarzyszące

Równolegle w Valkenswaard będą rozgrywane międzynarodowe zawody skokowe rangi CSI2*. W ich ramach zaplanowano trzy rundy: małą (1.35 m), średnią (1.40 m) i dużą (1.45 m). Zawody te nie są częścią WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy, w związku z tym nie jest wymagane zgłoszenie poprzez księgę. Wystarczy zgłoszenie takie jak w przypadku innych zawodów międzynarodowych.

Wraz zeświętem ksiąg stadnych, powróci prestiżowa aukcja koni skokowych Tops International Auction.

WBFSH Studbook Jumping Global Champions Trophy

© Eurobreeding.com, fot. materiały prasowe WBFSH Studbook Jumping Global Champions Trophy

eurobreeding

Back to top