Strona główna » Wechta Foal Show 2023: Informacje w pigułce

Wechta Foal Show 2023: Informacje w pigułce

W sobotę, 26 sierpnia, punktualnie o godzinie 9.00 rozpocznie się Wechta Foal Show – Ogólnopolski Czempionat Źrebiąt. Po weryfikacji listy zgłoszeń organizatorzy poinformowali, że do udziału w tegorocznej edycji przystąpi ponad 110 źrebiąt.

Atrakcyjne nagrody

Organizatorem wydarzenia jest firma Wechta oraz Stadnina Koni Racot. Partnerem wydarzenia jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Sponsorem tytularnym czempionatu jest firma Wechta, która ufundowała nagrody pieniężne w wysokości 33 tys. złotych. Najliczniejsze i jednocześnie najwyżej dotowane są klasy źrebiąt skokowych. Każda z nich z pulą nagród w wysokości 12 000 złotych w tym 3 000 złotych dla czempionów.

Oprócz nagród finansowych hodowcy najlepszych źrebiąt otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe takie jak Vouchery na stanówkę ogierami Wechta czy zestawy pasz ufundowane przez firmę Optifeed. Vouchery na stanówkę dla sześciu najlepszych źrebiąt ujeżdżeniowych ufundowała również renomowana niemiecka stacja Hof Sosath.

Poniżej publikujemy najważniejsze informacje w pigułce.

Sposób prezentacji

Źrebięta będą prezentowane luzem przy matkach. Klacz-matka powinna być prezentowana w klasycznym ogłowiu. Źrebię w trakcie prezentacji powinno być bez kantara.

Prezentację rozpoczyna ocena w stój przed komisją, po niej następuje ocena ruchu na trójkącie.

Szczegółowo sposób prezentacji i oceny określono w regulaminie dostępnym TUTAJ

Program

Sobota, 26 sierpnia

 • 9.00 Klasa I Źrebięta zaawansowane w krew
 • 10.30 Klasa II Ogierki ujeżdżeniowe
  Klasa III Klaczki ujeżdżeniowe
 • 12.30 Klasa IV Ogierki skokowe
 • 20.30 Wieczór hodowców (Altana przy pałacu)

Niedziela, 27 sierpnia

 • 10.00 Klasa V Klaczki skokowe

Zweryfikowane zgłoszenia (do pobrania w PDF poniżej)

Zgłoszone źrebięta pochodzą po najlepszych krajowych i zagranicznych reproduktorach. Chęć startu w Wechta Foal Show zadeklarowali hodowcy z całej Polski, w tym województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego czy zachodniopomorskiego.

Rozstawienie koni w stajniach

Komisja sędziowska

 • Przewodniczący komisji – Dr Andre Hahn
 • Małgorzata Siergiej
 • Henryk Soboń
 • Andrzej Matławski

Komisja będzie oceniać typ i pokrój, ruch oraz ogólne wrażenie. Źrebięta z klas I-III będą klasyfikowane wg not. O tytułach czempionów w klasach IV i V zadecyduje ring finałowy. Komplet oficjalnych wyników zostanie opublikowany w poniedziałek 28 sierpnia. Funkcję przewodniczącego komisji będzie pełnił hodowlany wiceszef Związku Oldenburskiego, o którym pisaliśmy więcej TUTAJ.

Biuro

Biuro Wechta Foal Show będzie czynne od piątku do niedzieli w następujących godzinach.

 • Piątek 19-20.00
 • Sobota 8-9.00
 • Niedziela 9.30-10.00

Zamówienia zdjęć

Oliwia Chmielewska, zamówienia SMS lub Whatsapp +48 606 875 999, komplet zdjęć źrebięcia 125 zł lub 30 zł/sztuka

Zaplatanie koni

Marta Drulak – Unicorn Grooming – +48 881 318 144

Wstęp dla publiczności

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Będzie przygotowana trybuna. Wstęp na plac czempionatowy mają wyłącznie osoby uprawnione.

Transmisja

Oba dni wydarzenia będą transmitowane online na platformie www.swiatkoni.pl Szczegółowy link do transmisji zostanie opublikowany w dniu rozpoczęcia czempionatu.

W szczytnym celu

Na miejscu będzie dostępny do kupienia katalog w wersji papierowej – koszt 10 zł. Zebrane środki zostaną przekazane na cel charytatywny.

Do zobaczenia w Racocie!

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top