Strona główna » Wechta Foal Show 2024: Rekordowa pula nagród i nowa klasa

Wechta Foal Show 2024: Rekordowa pula nagród i nowa klasa

Punktualnie 1 czerwca ruszyły zgłoszenia do największego krajowego czempionatu źrebiąt – Wechta Foal Show 2024. Wydarzenie, już po raz trzeci, odbędzie się na terenie historycznej Stadniny Koni Racot.

42 000 złotych w puli i nowa klasa

Tegoroczną edycję czempionatu zaplanowano na drugi weekend lipca (13-14.07), a w puli organizatorzy zgromadzili łącznie 42 000 złotych, nie licząc nagród dodatkowych i rzeczowych. Zaplanowano rozegranie łącznie aż pięciu klas. W tym roku oprócz źrebiąt, przed międzynarodową komisją będą miały okazję wystąpić również klacze trzyletnie.

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza, dostępnego w linku TUTAJ. Regulamin rozgrywania czempionatu można sprawdzić TU. Zgłoszenia do 30 czerwca lub do wyczerpania miejsc.

To musisz wiedzieć o Wechta Foal Show 2024

Pomysłodawcą wydarzenia jest rodzina pp. Wechta, która od lat wspiera polską hodowlę i jeździectwo. W tym roku do startu w igrzyskach olimpijskich są przygotowywane aż dwa konie pozostające w rękach rodziny Wechta.

Wechta Foal Show w 2022 i 2023 roku były największymi czempionatami źrebiąt w Polsce. Rok 2024 zapowiada się również rekordowo. To doskonała okazja by zaprezentować swoje źrebię przed międzynarodową komisją sędziowską.

Wstępny program

Sobota, 13 lipca

Początek godz. 9.00

  • Klasa I: Źrebięta ujeżdżeniowe
  • Klasa II: Źrebięta zaawansowane w krew
  • Klasa III: Ogierki skokowe Niedziela,

14 lipca Początek godz. 10.00

  • Klasa IV: Klaczki skokowe
  • Klasa V: Klacze trzyletnie

Powiązane linki

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top