Strona główna » Wechta Foal Show powraca! Znamy termin

Wechta Foal Show powraca! Znamy termin

W ostatni weekend wakacji 26 i 27 sierpnia odbędzie się druga edycja Wechta Foal Show czyli ogólnopolskiego czempionatu źrebiąt.

Ubiegłoroczny sukces Wechta Foal Show zachęcił jego organizatorów: Wechta Equestrian i Firmę Wechta do zorganizowania go po raz kolejny. Podczas premierowego Wechta Foal Show na ringu zaprezentowało się ponad 100 źrebiąt polskiej hodowli czyniąc to wydarzenie największym tego typu w Polsce. Podobnie jak w 2022 wydarzenie odbędzie się na terenie Stadniny Koni Racot. 

Rozszerzona formuła

Nadchodzący czempionat będzie otwarty dla źrebiąt z polskimi paszportami (WLKP, SP, MŁP, ŚL). W tym roku po raz pierwszy zostaną ocenione również źrebięta z rodowodami ujeżdżeniowymi oraz te rasy śląskiej. 

Wechta Foal Show to nasza inicjatywa, mająca wspierać rozwój hodowli koni w Polsce. Głęboko wierzę, że oferując najlepszy europejski materiał hodowlany i organizując tego typu wydarzenia przybliżamy krajową hodowlę do tej zachodnioeuropejskiej. Marzy mi się, żeby w przyszłości coraz więcej koni polskiej hodowli reprezentowało polskie barwy na największych międzynarodowych zawodach jeździeckich. Racot dysponuje doskonałą infrastrukturą do tego typu wydarzeń i jest przy okazji prawdziwą wizytówką polskiej hodowli koni. Cieszę się, że już po raz drugi mogę zaprosić wszystkich hodowców, właścicieli i pasjonatów hodowli koni na Wechta Foal Show – powiedział Aleksander Wechta z Firmy Wechta 

Zgłoszenia

Zgłoszenia do udziału w Wechta Foal Show ruszą 15 lipca. Więcej informacji na oficjalnej stronie Wechta Equestrian w zakładce wydarzenia – TUTAJ

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top