Strona główna » Wielki sukces w debiucie. Mevita Foal & Embryo Auction przebojem CSIO5* Sopot 2022

Wielki sukces w debiucie. Mevita Foal & Embryo Auction przebojem CSIO5* Sopot 2022

To była sobota pełna emocji. Krótko po tym jak sopocki hipodrom opuściły konie sportowe, areną zawładnęły urodzone w purpurze źrebięta. 

Debiutancka aukcja okazała się wielkim sukcesem. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów, a osiągnięte ceny nie odbiegały od najlepszych, zachodnich licytacji. Najdrożej sprzedanym źrebięciem była efektowna, kasztanowata Kassama O2 Z (Kassander van’t Roosakker x Darco), córka znakomitej klaczy Panama du Seigneur. Klaczka pozostanie w Polsce. Jej nowa właścicielka zaoferowała za nią aż 54 000 euro. Drugą cenę aukcji, 44 000 euro, uzyskała wnuczka klaczy Usha van’t Roosakker Corvette Z (Catoki x Kannan). Barierę 40 000 euro przekroczyła również Halifaxa Z (Halifax vh Kluizebos x Diamant de Semilly). 

Świetne kwoty uzyskiwano również za zarodki. Najdroższy był katalogowy numer 3 Chacco-Blue x Heartbreaker, o którego zacięty bój stoczyli klienci z USA i Belgii. Ostatecznie najwyższą kwotę, 40 000 euro zaoferował licytujący ze Stanów Zjednoczonych. 

Suma sprzedaży Mevita Foal & Embryo Auction wyniosła niemal 550 000 euro, a średnia blisko 20 500 euro. Jest to najlepszy wynik aukcji źrebiąt w polskiej historii. 

Wynik wynagradza pracę i serce, które włożyliśmy w przygotowanie i organizację aukcji. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do tak pięknego wydarzenia, jakim jest CSIO5* Sopot. Chciałbym podziękować i pogratulować klientom, którzy nam zaufali oraz gospdoarzom Hipodromu Sopot za gościnność i ciepłe przyjęcie naszego projektu. Powiedział po aukcji jej organizator – Tomasz Olszewski.

Wyniki aukcji są dostępne TUTAJ

© Informacja prasowa Mevita Foal & Embryo Auction 2022, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top