Strona główna » Wnuk Comme il faut nowością w ofercie Brzóska Stallions

Wnuk Comme il faut nowością w ofercie Brzóska Stallions

Nowość w ofercie Brzóska Stallions. Do licencjonowanych ogierów Dark’Ann (Darcodello x Casall) i Duc 123 Z (Dominator Z x Connor) dołączył niedawno Presley Boy Of Caprioni DH Z (Pegase van’t Ruytershof x Quantum).

Czteroletni Presley Boy to pierwszy uznany syn ogiera Pegase van’t Ruytershof (Comme il faut x Cartani) w Polsce. Wspomniany Pegase nie dość, że jest synem Comme il faut, sprawdzonego w międzynarodowych konkursach do poziomu 1.60 m to pochodzi ze znakomitej, belgijskiej rodziny żeńskiej. Matką Pegase jest córka innego skoczka poziomu 1.60 m, ogiera Cartani. Z kolei druga matka Pegase to pełna siostra znakomitego ogiera i sportowca Emerald van’t Ruytershof.

Matka ogiera Presley Boy pochodzi po holsztyńskim ogierze Quantum, który w hodowli pozostawił m.in. ogiery Quality Time i Quintero. Druga matka to natomiast córka francuskiego ogiera Zeus, ojca choćby wspaniałego ogiera Zandor Z.

Z rodziny żeńskiej ogiera Presley Boy Of Caprioni DH Z pochodzi wiele koni skokowych poziomu 1.60 m w tym Etos HBC (Abdel Said), Zamillus Again (Yuri Mansur) czy Carusso LS La Silla (Jeroen Dubbeldam).

Presley Boy of Caprioni DH Z ma za sobą pierwsze udane starty w zawodach. W sezonie otwartym będzie uczestniczył w konkursach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski Młodych Koni. W lutym ogier wywalczył licencję Anglo European Studbook i w 2023 roku będzie dostępny dla hodowców.

Jeździec ogiera Presley Boy, Łukasz Brzóska ocenia, że jest to koń obdarzony znakomitym, łagodnym charakterem, jezdnością, w skoku dokładny, elastyczny, skaczący znakomicie technicznie.

***

W sezonie 2023 jest dostępne świeże nasienie ogiera Presley Boy Of Caprioni DH Z w cenie 1500 zł (500 + 1000 zł) II rata płatna po stwierdzeniu źrebności.

Oferta stanówki jest dostępna TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na wszystkich zdjęciach Presley Boy Of Caprioni DH Z

eurobreeding

Back to top