Strona główna » Wybitna sportowo Flip’s Little Sparrow kończy karierę

Wybitna sportowo Flip’s Little Sparrow kończy karierę

Szwedzka klacz Flip’s Little Sparrow (Cardento x Robin I Z) hod. Kristina Larsson oficjalnie zakończyła karierę sportową. Ogłoszono, że 17-letnia klacz będzie wykorzystywana w hodowli. Peder Fredricson ogłosił, że Flip’s Little Sparrow dołączy zasili stawkę „Mares of Macha”.

Olimpijska genetyka

Pochodzenie Flip’s Little Sparrow jest bardzo interesujące. Oboje jej rodzice to konie z olimpijskimi sukcesami na swoim koncie. Ojciec Cardento, szeroko wykorzystany w hodowli koni sportowych, pozostawił takie gwiazdy jak Catch Me Not S czy Katanga VH Dingeshof. Matką Flip’s Little Sparrow jest Butterfly Flip (H&M Butterfly Flip). Ta dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, srebrna medalistka z Aten (2004) i czwarta indywidualnie w WEG Jerez de la Frontera pochodzi po ogierze Robin I Z (Ramiro x Gotthard). Jej matką jest natomiast klacz pełnej krwi angielskiej Baderna xx. Baderna to babka innego znakomitego skoczka, klaczy Candy Flip (For Feeling).

Flip’s Little Sparrow ma na swoim koncie m.in. wygrany konkurs PŚ Ligi Europy Zachodniej w Zurychu (2018). Jesienią tego samego roku klacz wystąpiła w finale FEI Nations Cup w Barcelonie, zajmując z drużyną Szwedzką 6. miejsce. Podczas ostatnich zawodów w karierze – CSI4* Sztokholm, klacz wygrała zaliczany do Longines Ranking (kategoria C) konkurs 1.50 m.

Flip’s Little Sparrow CSI5* Zurych 2018

Mares of Macha

Koncept Mares of Macha narodził się w 2018 roku. Ideą jego pomysłodawców jest hodowla najwyższej jakości koni skokowych z wykorzystaniem najlepszego materiału genetycznego przy zastosowaniu nowoczesnych technik rozrodu wspomaganego. Klacze biorczynie stacjonują w północnych Włoszech, co pozwala na wykorzystanie tamtejszego przyjaznego klimatu. Aktualnie w sporcie na najwyższym poziomie możemy obserwować m.in. MOM’s Toupie de la Roque. Więcej o koncepcie TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top