Strona główna » Wyhodowany w Polsce pięciolatek najlepszy w CSIYH* Zielona Góra 2023

Wyhodowany w Polsce pięciolatek najlepszy w CSIYH* Zielona Góra 2023

W miniony weekend w Drzonkowie odbywały się międzynarodowe zawody skokowe CSI2* i CSIYH*. W konkursach dla młodych koni znakomicie spisywały się konie wyhodowane w Polsce.

Zwycięstwo w finale koni pięcioletnich powędrowało do karego Constable HANN (Contendro I x Diarado) hod. Ilona Turowska. Do sukcesu doprowadził go Jarosław Skrzyczyński. Constable już w 2022 roku zwracał na siebie uwagę w konkursach dla koni 4-letnich nierzadko uzyskując wysokie oceny za styl skoku. Trzecie miejsce wywalczył Con Shapo BA HOLST (Con Spirit x Lucky Champ) hod. Sławomir Jarmuszczak. Również miejsca czwarte i piąte należały do koni wyhodowanych w Polsce. Na czwartej pozycji uplasował się holsztyński Million Pleasure (Million Dollar x For Pleasure) hod. Andreas Kosicki, a na piątej zarejestrowana w księdze Polskiego Konia Sportowego Nirwana (Number One x Landjonker S) hod. Mariusz Grabowski.

W grupie koni 6 i 7-letnich, które rywalizowały na tym samym parkurze (z odpowiednio dostosowaną do wieku wysokością przeszkód) czwarte miejsce wywalczyła holsztyńska Next One (Number One x Lucky Boy) hod. Jarosław Sekuła, a w czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa konie wyhodowane w Polsce: Escalonna VRS (Kannan x Escudo I) hod. Dariusz Michalak, będąca córką sprawdzonej w sporcie klaczy Escalona, a zarejestrowana w księdze AES oraz Hawro SP (If du Reverdy x Quirinus) hod. SK Nowielice.

Wyniki Finału koni 5-letnich

Wyniki Finalu koni 6-letnich

Gratulujemy hodowcom, zawodnikom i właścicielom najlepszych młodych koni.

© Eurobreeding.com, fot. Katarzyna Sebastian

eurobreeding

Back to top