Strona główna » XX Otwarty Warmińsko-Mazurski Czempionat Źrebiąt, Stadnina Koni Rzeczna 10.09.2022 – WYNIKI

XX Otwarty Warmińsko-Mazurski Czempionat Źrebiąt, Stadnina Koni Rzeczna 10.09.2022 – WYNIKI

W sobotę 10 września na terenie Stadniny Koni Rzeczna rozegrano XX Otwarty Warmińsko-Mazurski Czempionat Źrebiąt, w którym wzięło udział 38 źrebiąt z rocznika 2022.

Komisja w składzie Aleksandra Lusina-Gołaś, Dobrochna Olesińska-Zabłocka i Jarosław Lewandowski oceniała klaczki i ogierki skokowe i ujeżdżeniowe zarówno zarejestrowane w polskich jak i zagranicznych księgach. Sędziowie przyznawali noty za typ, pokrój, ruch i zdrowie i rozwój. Za każdą z cech źrebię mogło uzyskać maksymalnie 5 pkt.

W grupie klaczek, z notą 4,80 pkt zwyciężyła klaczka o rodowodzie dresażowym – Diuna (Fantastic – Desmona/Danciano) hod./wł. Andrzej Borys. Na drugim miejscu uplasowała się Lime To Date (Up To Date – Limonka/Grey) hod./wł. Sławomir Kaczmarczyk, a na trzecim Niksa (Lord Oder I – Nitta/Eloquent) hod./wł. SK Liski.

Najlepszym ogierkiem i jednocześnie najwyżej ocenionym źrebięciem czempionatu był energiczny Chocolate Boy (Mattias – Chocca/Almanzor L) hod./wł. SK Rzeczna. Ogierek uzyskał za typ 4,90 pkt, za pokrój 4,80 pkt, za ruch 4,80 pkt i za zdrowie i rozwój 4,90 pkt. Wcześniej w lipcu 2022 roku Chocolate Boy znalazł się w czołówce Wechta Equestrian Foal Show. Drugie miejsce w rzeczniańskim czempionacie przypadło ogierkowi Quando Me Ame Z (Quidamo – Chico’s Zarina/Chico Boy) hod./wł. Katarzyna Niedźwiecka, a trzecie kolejnemu wychowankowi gospodarzy, ogierkowi Aveiro (Wembley – Almeria/Colox Cup). Komplet wyników poniżej.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)

eurobreeding

Back to top