Strona główna » Z Polski na prestiżową aukcję WEF Sporthorse Auction 2024!

Z Polski na prestiżową aukcję WEF Sporthorse Auction 2024!

29 lutego w Wellington na Florydzie odbędzie się jedna z najbardziej prestiżowych aukcji koni sportowych na świecie: WEF Sporthorse Auction. W jej katalogu, mamy w tym roku jeden polski akcent!

Mowa o wyhodowanym w Holandii, ale oferowanym polskim hodowcom w latach 2022-2023 koniu Nimrod ES (Candy du Nantuel x Casall). Ojcem Nimroda ES jest odnoszący międzynarodowe sukcesy Candy de Nantuel (Luidam x Diamant de Semilly), a matką holsztyńska córka ogiera Casall. Z rodziny 628B, którą reprezentuje Nimrod pochodziły takie licencjonowane ogiery jak Cheenook czy Lavaletto.

W trakcie swojego pobytu w Polsce Nimrod został przedstawiony międzynarodowej komisji podczas AES Stallion Grading 2022 gdzie uzyskał licencję hodowlaną. W tym samym roku, dosiadany przez Michała Jóskowiaka wywalczył 9. miejsce w finale 4-latków podczas SCPMK Olsza.

Ciemnokasztanowaty ogier cieszył się popularnością wśród polskich hodowców. W pierwszym sezonie (2022) pokrył ponad 30 klaczy, z czego tylko w bazie PZHK zarejestrowano po nim 29 sztuk potomstwa.

Na WEF Sporthorse Auction Nimrod jest oferowany jako wałach, pod zmienionym imieniem VDL Nimrod. Prefix VDL pochodzi oczywiście od nazwy holenderskiej stadniny i stacji ogierów VDL Stud, która swoją marką firmuje całe przedsięwzięcie. W opisie zamieszczonym w katalogu aukcyjnym Nimroda scharakteryzowano jako konia cechującego się ostrożnością, dużymi możliwościami i reklamuje się go jako przyszłego konia Grand Prix. Czy podczas aukcji wałach znajdzie nowego właściciela, który rozwinie jego sportowy talent. Czas pokaże, ale mamy nadzieję, że tak!

WEF Sporthorse Auction ma ponad dziesięcioletnią tradycję. Za jej pośrednictwem sprzedano takie konie startujące później w konkursach Grand Prix jak: VDL Dakar (Tina Yates), Don Vito G&C (Lorenzo de Luca), czy VDL Farona (Daniel Coyle). W kolekcji tegorocznej, trzynastej edycji, znajduje się 13 koni skokowych w wieku od 6 do 12 lat. Transmisja aukcji na ClipMyHorse.Tv

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu tytułowym Nimrod ES podczas AES Stallion Grading Poland 2022

eurobreeding

Back to top