Strona główna » Znamy termin AES Stallion Grading Poland 2024!

Znamy termin AES Stallion Grading Poland 2024!

24-25 stycznia międzynarodowa komisja księgi stadnej Anglo European Studbook ponownie zawita do Polski by oceniać młode ogiery pretendujące do licencji hodowlanej.

Tradycyjnie przed komisją będą mogły zostać przedstawione konie trzyletnie i starsze (2021 i starsze). Ocenie zostaną poddane zarówno konie o rodowodach skokowych jak i ujeżdżeniowych oraz WKKW.

Uznawanie składa się z dwóch części. W pierwszej jest dokonywana ocena poprawności budowy. W drugiej konie są oceniane w skokach/ruchu luzem (3-letnie konie ujeżdżeniowe i 3 oraz 4-letnie konie skokowe) lub pod siodłem (4-letnie i starsze konie ujeżdżeniowe, 5-letnie i starsze konie skokowe)

Zgłoszenie do udziału wysyła się przez specjalny panel na stronie internetowej AES – o jego otwarciu będziemy informować w osobnym komunikacie.

Jestem bardzo dumna z polskich hodowców i właścicieli, którzy z roku na rok coraz wyżej ustawiają sobie poprzeczkę, co ma realny wpływ na krajową hodowlę koni sportowych. Polityka otwartości, jaką wybrała księga Anglo European Studbook, sprawiła, że konie ją reprezentujące szybko znalazły się w czołówce prestiżowych, międzynarodowych rankingów. Cieszę się, że docenili ją również polscy hodowcy, którzy coraz częściej nie tylko przedstawiają swoje ogiery do uznania, ale rejestrują w niej swoje źrebięta – opowiada Joanna Rosicka-Tyszko, polska przedstawicielka księgi AES. Zapraszam serdecznie wszystkich do Salio – dodaje

Panel zgłoszeniowy zostanie uruchomiony wkrótce. Szczegółowych informacji udziela Joanna Rosicka-Tyszko. Aktualne informacje są publikowane również na facebooku i instagramie AES Polska.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top