Strona główna » Źrebię z Polski jednym z rekordzistów Equbreeding Auction 2023!

Źrebię z Polski jednym z rekordzistów Equbreeding Auction 2023!

Equbreeding Auction w 2022 wywołała prawdziwą sensację na europejskim rynku aukcyjnym. To właśnie w jej trakcie ustanowiono rekordową cenę źrebięcia, sprzedając za 360 000 euro pełnego brata ogiera Emerald. Nic więc dziwnego, że tegoroczna edycja aukcji od początku wzbudzała niemałe emocje.

Niezwykły koncept Equbreeding zakłada oferowanie nie tylko źrebiąt, ale również zarodków i młodych koni sportowych. Wszystkie „loty” znajdujące się w katalogu legitymują się znakomitym pochodzeniem, co sprawia, że ich potencjał inwestycyjny jest znaczny.

W tym roku żadne ze źrebiąt nie przekroczyło bariery 200 tys. euro, ale ceny były więcej niż dobre. Sprzedano czternaście źrebiąt uzyskując łącznie 771 tys. euro i średnią na poziomie ponad 55 tys. euro.

Najdroższa była Dollar Girl vd Bisschop EQ Z – półsiostra ogiera Mumbai, po og. Dominator 2000 Z sprzedana za 170 000 euro, drugą cenę aukcji, 98 000 euro uzyskał półbrat Emeralda, ogierek  Hemerald vd Paepehoeve EQ Z po Heartbreaker. Trzecim najdroższym źrebięciem była urodzona w Polsce Conthinka O2 Z (Conthalu x Diamant de Semilly) wł. Renata Osiecka & Tomasz Olszewski. Klaczka uzyskała cenę 76 000 euro. Jej matką jest wybitna sportowo Diamanthina van 't Ruytershof – nieżyjąca już niestety pełna siostra ogiera Emerald. Gratulujemy serdecznie!

Dollar Girl vd Bisschop EQ Z

Conthinka O2 Z

W Polsce pozostaje półsiostra Conthinki, klaczka Echotinka O2 Z (po Echo van’t Spieveld). Klaczka świetnie pokazała się na tegorocznym Wechta Foal Show, awansując do ściłego finału.

Echotinka O2 Z

Nowego nabywce znalazło również inne źrebię z Polski, klaczka Balousha Z (Balou du Reventon) hod. Tomasz Olszewski & Sergiusz Przyklota & Marzena Walden, wnuczka znakomitej klaczy Usha van’t Roosakker, sprzedana za 36 000 euro.

Wśród oferowanych ciąż największe zainteresowanie wzbudziła i najwyższą cenę 124 000 euro uzyskała nienarodzona klaczka od wybitnej matki, klaczy Cordula de Laubry po Cornet Obolensky. Cordula to matka m.in. og. Lector VD Bisschop, zwycięzcy Grand Prix CSIO5* Sopot 2023.

© Eurobreeding.com, fot. Equbreeding Auction (jeślli nie podpisano inaczej), na zdjęciu głównym Conthinka O2 Z

eurobreeding

Back to top