Strona główna » Źrebięta 2021: Trzej półbracia Quel Homme de Hus urodzeni w Polsce

Źrebięta 2021: Trzej półbracia Quel Homme de Hus urodzeni w Polsce

Rok 2021 jest niezwykły z wielu powodów. Już za moment rozpoczną się igrzyska olimpijskie, w których wystartuje m.in. wyhodowany w Polsce drużynowy Mistrz Europy 2019 og. Quel Homme de Hus (Quidam de Revel x Candillo) hod. Andreas Kosicki.

Tymczasem na Kujawach, dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod rozrodu, w ostatnich tygodniach urodzili się aż trzej półbracia Quel Homme de Hus. Dwa ogierki pochodzą po og. Casall (Caretino x Lavall I), a jeden po holenderskim Harley VDL (Heartbreaker x Carthago). Hodowcami i właścicielami źrebiąt są dwie stajnie: Hodowla Koni Olszewscy i Hodowla Koni Górscy. Matka Quel Homme de Hus – P-Hawaii ma obecnie 21 lat, ale wciąż cieszy się znakomitym zdrowiem i być może uda się uzyskać od niej kolejne źrebięta.

Półbrat og. Quel Homme de Hus, po og. Harley VDL

P-Hawaii (Candillo x Alcatraz) pochodzi ze znakomitego, holsztyńskiego stammu 4847, z którego wywodzą się takie uznane ogiery jak Cascadello I, Cascadello II, Lancer II czy Cachas. Klacz jest półsiostrą trzech koni sprawdzonych na poziomie 150 cm i wyżej.

P-Hawaii sfotografowana w wieku 20 lat

Tekst: eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu tytułowym ogierek po Casall od P-Hawaii

Back to top