Strona główna » Źrebięta 2024: Syn ogiera Checkter otwiera listę wyźrebień w EquiClub Zamłyniec

Źrebięta 2024: Syn ogiera Checkter otwiera listę wyźrebień w EquiClub Zamłyniec

Sezon wyźrebień trwa w najlepsze. Czas więc przedstawić przychówek kolejnej z polskich hodowli koni sportowych, w której jako pierwszy pojawił się syn ogiera Checkter.

W malowniczo położonym Zamłyńcu sezon wyźrebień otworzył obiecujący ogierek po Checkter. Matką jest absolutnie wyjątkowa klacz, Chaccolatte (Chacfly PS x Contendro I) – zwyciężczyni czempionatu w skokach luzem w Salio (Intercarpathia) i Radzionkowie (Czempionat Tyszko-Cichoń). 

Założycielka i twórczyni EquiClub Zamłyniec, Ilona Turowska, zdradziła nam, że w tym sezonie oczekuje jeszcze trzech źrebiąt po ogierach: Caroly, Checkter i Cornet Obolensky. Jedną z klaczy oczekujących źrebięcia jest Kookie (Karajan), półsiostra kl. Diascada, matki og. Constable FRH, odnoszącego spektakularne sukcesy w konkursach dla młodych koni

Hodowczyni uchyliła rąbka tajemnicy i opowiedziała nam jakich ogierów planuje użyć w bieżącym sezonie. Na pewno chciałabym wykorzystać naszego Constable FRH. Bardzo w niego wierzymy, niestety nasze stado matek jest z nim mocno spokrewnione, co ogranicza jego użycie w Zamłyńcu. W tym roku postanowiłam skojarzyć go z klaczą Elly Jo PJ. Pozostałą część hodowlanego planu stworzyłam w oparciu o sprawdzone ogiery takie jak Bustique, Chacfly PS, Contendro I, Kannan czy Uriko. 

Nie pozostaje nam nic innego niż życzyć powodzenia!

Checkter - Chacfly PS fot. Max Wheatly
Ogierek Checkter x Chacfly PS

Powiązane linki:

© Eurobreeding.com, fot. Max Wheatley

eurobreeding

Back to top