Strona główna » Kolejna gwiazda światowej hodowli dla polskich hodowców!

Kolejna gwiazda światowej hodowli dla polskich hodowców!

Kolejny ogier sprawdzony w międzynarodowym sporcie i hodowli trafił właśnie do Polski. Pod koniec stycznia boks w Folwarku Wierzchaczewo zajął syn legendarnego Chacco-Blue – Chatinue.

Zarejestrowany w OS Chatinue (Chacco-Blue x Continue) hod. Gestüt Lewitz/Paul Schockemöhle ma obecnie 19 lat, a za sobą osiem sezonów startów na międzynarodowych arenach. Jego ojciec, legendarny Chacco-Blue przez kilka sezonów niepodzielnie rządził w rankingu reproduktorów skokowych WBFSH. Wśród jego potomstwa warto wymienić choćby aktualnego Mistrza Olimpijskiego, wałacha Explosion W, a także konie znane ze startów w Polsce takie jak: Chacclana, Crazy Quick czy Chabento.

Równie wybitna jest żeńska strona rodowodu ogiera. Jego matka, Georgia (Continue x Domino) wykorzystana w hodowli pozostawiła wybitnego w sporcie i hodowli ogiera Balou du Rouet, oraz znakomitego skoczka, zwycięzcę Grand Prix CSIO5* Sopot ogiera Balou du Reventon. Ten drugi zapowiada się zresztą na równie wspaniałego reproduktora.

Interesującym akcentem w rodowodzie jest również inbred na wybitnego, holsztyńskiego ogiera Contender.

Chacco-Blue
Chambertin
Contara
Cambridge
Desiree VII
Contender
Godahara II
Georgia
Continue
Georgette II
Contender
Felici
Domino
Georgette

Kariera sportowa

Chatinue startował w konkursach międzynarodowych do poziomu 1.60 m włącznie. Jednym z najlepszych wyników było 4. miejsce wywalczone w konkursie 1.50 m na prestiżowych zawodach w Spruce Meadows (CSIO5*). Ogier wystąpił łącznie w 93 konkursach międzynarodowych.

Jego ostatnim jeźdźcem był utytułowany Irlandczyk, Darragh Kenny, który tak opisuje ogiera: myślę, że Chatinue ma wszystko by stać się znakomitym ogierem hodowlanym. Jego znakomite pochodzenie przekłada się na jego jakość sportową. Sam miałem możliwość się o tym przekonać, Chatinue jest lekki, ostrożny, odważny, obdarzony ponadprzeciętnymi możliwościami skokowymi i świetnym charakterem.

Polski rozdział

Ostatnie trzy sezony ogier spędził w holenderskiej stacji VDL Stud, pierwsze źrebięta urodziły się w 2022 roku. Już niebawem będzie dostępny dla polskich hodowców.

Anna Stachowiak z Folwarku Wierzchaczewo, do której kilka dni temu dotarł Chatinue, tak opisuje tego znakomitego ogiera: W wieku 19 lat wygląda imponująco, dalej ma ogromną masę mięśniową, znakomity ruch, brak kulawizny i jest w „ całości”. Miły i niezwykle przyjacielski charakter dopełnia wizerunek doskonałego reproduktora.

Wcześniej w Wierzchaczewie stacjonowały inne znakomitości, z powodzeniem używane w hodowli zachodnioeuropejskiej – Carlos DZ i Uccello.

***

Chatinue, 2005, OS, 170 cm
Chacco-Blue x Continue
WFFS: nosiciel (carrier)

Oficjalna strona Folwarku Wierzchaczewo

Chatinue
Chatinue

© Eurobreeding.com, fot. VDL Stud

eurobreeding

Back to top