Strona główna » Banderas, Libertina, Lucinda – medaliści Mistrzostw Polski WKKW 2021

Banderas, Libertina, Lucinda – medaliści Mistrzostw Polski WKKW 2021

Za nami kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2021.

W jego trakcie, w ramach konkursu CCI4*-S rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów w konkurencji WKKW. Medale wywalczyli: Paweł Spisak & Banderas, Mateusz Kiempa & Libertina oraz Paweł Warszawski i Lucinda ex Ani 4. Poniżej krótko przybliżamy sylwetki zwycięskich koni.

Banderas SP (Moravia – Babilonia/Jape) hod. Roman Drabiński
To w tej chwili jeden z najbardziej utytułowanych polskich koni startujących w WKKW. Olimpijczyk, brązowy medalista MŚMK, 22. koń WEG Tryon 2018. Banderas jest synem westfalskiego ogiera Moravia (Monsieur AA x Fortissimo) i wyhodowanej w Polsce, przez Mariana Pokrywkę, klaczy pełnej krwi Babilonia po Jape.

Libertina DSP (Con Sherry – Libra/Genius) hod. SK Bielin
Libertina to wnuczka og. Contendro I, reproduktora który bardzo dobrze sprawdził się w hodowli koni do konkurencji WKKW.
Podobnie jak Banderas, również Libertina ma na swoim koncie udany występ w Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Jako sześciolatka zajęła w nich bardzo wysokie, piąte miejsce. W 2019 roku klacz zadebiutowała na poziomie 4*. Jesienią 2020 roku, także w Baborówku, była czwarta w konkursie CCI4*-S. Libertina to półsiostra sprawdzonej do poziomu 145 cm (LR) klaczy Libella.

Mateusz Kiempa & Libertina

Lucinda ex Ani 4 HOL (Limbus – Uno/Chello I) hod. Holger Wittmaack
Holsztyńska Lucinda, swoją karierę sportową rozpoczynała w konkurencji skoków przez przeszkody. Udanie prezentowała się w międzynarodowych konkursach 140 cm. Świetnie odnalazła się w nowej konkurencji, regularnie startując w konkursach 4*. Ojciec Lucindy – Limbus, uznawany za jednego z lepszych synów og. Landgraf I to ojciec m.in. czwartego w ME Windsor 2009 og. Livello.

Paweł Warszawski & Lucinda ex Ani 4

tekst: eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top