Strona główna » #onetowatch: Umbello de Muze

#onetowatch: Umbello de Muze

W poszukiwaniu młodych, obiecujących reproduktorów zawędrowaliśmy tym razem do Belgii. To właśnie tam, w stajni De Muze położonej niedaleko Antwerpii, stacjonuje bohater kolejnej odsłony cyklu #onetowatch. Pozwólcie nam przedstawić Umbello de Muze.

Dlaczego wybór padł właśnie na niego? To ogier w nowoczesnym sportowym typie, elegancki, a przy tym obdarzony talentem skokowym i przy okazji wybitnym pochodzeniem.

Mistrzowski rodowód

Umbello de Muze to zdecydowanie koń urodzony „w purpurze”. Jego ojcem jest Vigo d’Arsouilles (Nabab de Reve x Fleuri du Manoir). Koń ten w 2010 roku wywalczył złoty medal podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Lexington. Dla konia sportowego to sukces porównywalny do zwycięstwa w igrzyskach olimpijskich. Swoim potencjałem sportowym, Vigo hojnie obdarowywał potomstwo. Wg danych Horsetelex w międzynarodowych konkursach 1.60 m startowało lub startuje blisko 50 jego potomków. Wśród nich takie konie jak: Fair Light van’t Heike (Edwina Tops-Alexander), Vagabond de la Pomme (Penelope Leprevost), Go Easy de Muze (Darragh Kenny) czy Vroom de la Pomme (Bronislav Chudyba, Peder Fredricson). Przy okazji, godny odnotowania jest fakt, że z matki po Vigo pochodzi gwiazda Związku Holsztyńskiego, ogier Million Dollar.

Równie interesująca jest żeńska strona rodowodu Umbello de Muze. Jego matka to córka ogiera Cornet Obolensky, który nie wymaga szerszego przedstawienia i pozostaje jednym z najpopularniejszych reproduktorów skokowych. Ciao Bella VH Merelsnest to również półsiostra dwóch znakomitych skoczków HH Carlos Z oraz zwycięzcy Grand Prix LGCT CSI5* Rzym ogiera Don VHP Z (Diamant de Semilly). Choć Don stoi nieco w cieniu swojego słynniejszego kolegi z Eurohorse, ogiera Emerald, to jego potomstwo coraz częściej pokazuje się na międzynarodowych arenach. Najstarsze potomstwo ma już za sobą debiut w konkursach 1.60m, a córka Donna Pascale tworzy duet z wybitnym, brytyjskim skoczkiem, Johnem Whitakerem.

Hodowcą Umbello de Muze (Vigo d’Arsouilles x Cornet Obolensky) jest światowy autorytet w dziedzinie hodowli koni skokowych i rozrodu koni Joris de Brabander.

Don VHP Z, fot. Oliwia Chmielewska

Vigo d’Arsouilles
Nabab de Reve
Illico d’Arsouilles
Quidam de Revel
Melodie En Fa
Fleuri du Manoir
Venzin d’Arsouilles
Ciao Bella VH Merelsnest Z
Cornet Obolensky
Sara van het Parelshof
Clinton
Rabanna van Costersveld
Voltaire
Etsina

Sportowy talent

Umbello prezentuje ponadprzeciętny talent skokowy. Dysponuje ponadprzeciętnymi możliwościami skokowymi, a przy okazji również bardzo dobrym ruchem w podstawowych chodach. W samym skoku jest uważny i oprócz nienagannej techniki cechuje się również refleksem na odbiciu.

Podczas pierwszych swoich startów pod siodłem Umbello de Muze prezentuje również dużą jezdność i świetny charakter.

Czy swój sportowy talent i niezwykły potencjał genetyczny będzie przekazywał swojemu potomstwu? Odpowiedzi na te pytania poznamy za kilka lat, ale już dziś warto przyglądać się temu ciekawemu, młodemu reproduktorowi.

Do kolekcji ogierów Stal de Muze Umbello dołączył w 2023 roku, a więc pierwsze źrebięta urodzą się wiosną 2024 roku. W sezonie 2024 ogier jest dostępny dla polskich hodowców za pośrednictwem Only For Winners Clinic (OFW Clinic).

***
Umbello de Muze
Vigo d’Arsouilles x Cornet Obolensky x Voltaire
BWP | 2020| 166 cm | Licencja: sBs

Oferta stanówki Umbello de Muze

© Eurobreeding.com, fot. Stal de Muze, o ile nie podpisano inaczej

eurobreeding

Back to top