Strona główna » Urodzony w Polsce Casscador wygrywa w Linzu!

Urodzony w Polsce Casscador wygrywa w Linzu!

Holsztyński Casscador (Cascadello I x Acodetto I)hod. Stal Haep/wł. Marek Wąsiewicz, prezentowany przez Jarosława Skrzyczyńskiego wygrał w piątek konkurs dla młodych koni podczas CSIYH1* Linz!

Efektowny Casscador już jako źrebię zwrócił uwagę komisji holsztyńskiej. Podczas premiowania źrebiąt holsztyńskich w Róży, nie tylko wywalczył premię, ale zwyciężył w grupie ogierków. Ogier został w łonie matki sprowadzony przez Tomasza Olszewskiego, a następnie trafił w ręce innego polskiego hodowcy koni holsztyńskich – Marka Wąsiewicza. Zgodnie z zasadami panującymi w Związku Holsztyńskim – hodowcą konia pozostaje autor kojarzenia. Dlatego hodowcą jest Stal Haep, a Tomasz Olszewski „aufzuchterem” czyli osobą, która go odchowała.

W 2021 roku Casscador uzyskał licencję związku AES i w tym samym roku trafił pod skrzydła czołowego polskiego jeźdźca, Jarosława Skrzyczyńskiego. 2024 rok jest dla Casscadora drugim sezonem startów międzynarodowych. Wcześniej ogier zwyciężał w konkursach rozgrywanych w ramach CSIYH1* we Wrocławiu i Michałowicach.

Matka ogiera Casscador wykorzystana w polskiej hodowli dała również uznanego w Hanowerze ogiera Cornetto Diamond ML (hod. Tomasz Olszewski). O tym sukcesie pisaliśmy TUTAJ.

Właściciel Casscadora to również hodowca gwiazdy debiutanckiej CAVALIADA Horse Auction, ogiera Cordian, który obecnie jest wschodzącą gwiazdą w stawce koni Maksymiliana Wechty.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)

eurobreeding

Back to top