Strona główna » 1994-2023 Cellestial

1994-2023 Cellestial

Z końcem roku pożegnaliśmy dwóch znaczących synów znakomitego holsztyńskiego ogiera Cantus (Caletto I x Roman). W październiku odszedł Calido I, a niespełna trzy miesiące później żegnamy znakomitego sportowca i reproduktora ogiera Cellestial.

Cellestial (Cantus x Windesi xx) był pierwszym rezydentem stacji ogierów Schmidt w Neu Benthen. W przeszłości święcił triumfy jako koń skokowy, co przełożyło się na jego dużą popularność wśród hodowców.

Cantus
Caletto I
Monoline
Cor de la Bryere
Deka
Roman
USA
Wilett
Windesi xx
Doris
Frontal xx
Windlette xx
Dilettant
Welfin

Cellestial

Rosły, siwy Cellestial (hod. Hauke Seemann), niemal od początku zapowiadał się na świetnego konia sportowego. Początkowy szlif w tej materii nadał mu Heiko Schmidt. 

Już w wieku 5 lat Cellestial przewodził czołówce skoczków swojego rocznika w Niemczech. Dwa lata pod rząd, w 1999 i 2000 r., został finalistą Bundesczempionatu w Warendorfie, za każdym razem gromadząc wokół siebie liczną publikę. Przykuwał uwagę siłą, możliwościami oraz elastyką, tak charakterystyczną dla przedstawicieli linii epokowego anglonormanda Cor de la Bryere, szczególnie zaś dla potomstwa og. Cantus.

Następnie przyszły sukcesy na poziomie zaawansowanym. W tym czasie, oprócz Heiko Schmidta, startował pod takimi zawodnikami jak Rolf-Goran Bengtsson, Rene Tebbel, Jan Peters, Andre Thieme i Katrin Schmidt. Był stałym uczestnikiem prestiżowego “Sires of the World” w Lanaken, wielokrotnie zajmując wysokie lokaty. 

Dość szeroko użyty w hodowli może pochwalić się wieloma doskonałymi końmi, na czele z pełnymi braćmi Chap I (1.60m, Hamad Ali Al Kirbi) i Chap II (1.60m, Christoph Lanske), świetną Calizi (1.60m, Henrik von Eckermann), Cellisto (1.60m, Andre Thieme), Coco 135 (1.60m, Lauren Tisbo), Clarina (1.60m, Maurice Tebbel) czy znaną z występów podczas CSIO3* Sopot, dzielną Cassiopeia 55 (1.60m, Stein Endresen). Warto dodać, że Chap I jest ojcem Mistrzyni Europy, kl. DSP Chakaria (1.65m, Andre Thieme).

Ogółem Cellestial dał 35 uznanych synów oraz 293 zarejestrowane córki (w tym 30 z premią). Jego 840 potomków wygrało imponującą sumę ponad 2 mln euro. 

W pełni zasłużył na przyznany przez Związek Meklemburski tytuł “Elitehengst”. Wybrany został także “Skokowym Ogierem Roku 2006” w Oldenburgu.

Mrożone nasienie og. Cellestial będzie nadal dostępne. Jego następca w Neu Benthen wydaje się być spektakularny Cellado (od klaczy po Corrado I) – holsztyński Landeschampion 2023.

Andre Thieme & DSP Chakaria, CSIO5* Sopot, fot. Oliwia Chmielewska
Cellado (Cellestial x Corrado I), Landeschampionat 2023, fot. Oliwia Chmielewska

© Eurobreeding.com, fot. materiały stacji Hengststation Schmidt (jeśli nie podpisano inaczej)

eurobreeding

Back to top