Strona główna » Derby Rzecznej 2023 dla konia polskiej hodowli!

Derby Rzecznej 2023 dla konia polskiej hodowli!

W minioną sobotę w Stadninie Koni Rzeczna rozegrano regionalne zawody skokowe. Tradycyjnie ich zwieńczeniem był konkurs Derby – jeden z nielicznych tego typu konkursów w Polsce.

Rześka, ale słoneczna pogoda przyciągnęła do stadniny nie tylko liczne grono zawodników, ale również kibiców. W konkursie derby, z przeszkodami krosowymi i parkurowymi, wystąpiło 10 par. W 100% żeńskim gronie zwyciężyła Paulina Kozłowska na wałachu Lubicz SP (Solaris x Baldini II) hod./wł. Andrzej Felski. Drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Gemba na Navarra SP (Colox Cup x Elmero) hod./wł. Tomasz Burzyński, a trzecie Karina Kuć na Sweet Surprise SP (Lordanos x Landjunge) hod. Paulina Wilska/wł. Katarzyna Kuć. Wszystkie wymienione konie zostały wyhodowane w Polsce.

Zwyciężczyni ukończyła konkurs derby również na drugim ze swoich koni, hanowerskim Coli (Colestus x Liberty Life).

Paulina Kozłowska & Lubicz

Niedaleko pada jabłko od jabłoni

Zwycięski koń konkursu derby, 9-letni wałach Lubicz urodził się w hodowli Andrzeja Felskiego, który od lat z powodzeniem hoduje konie skokowe. Ojcem wałacha Lubicz jest hanowerski Solaris (Stalypso), który sam z powodzeniem startował w konkurencji skoków przez przeszkody. Matka, szlachetnej półkrwi klacz Lunia (Baldini II x Bolero de Ravel) pochodzi po holsztyńskim ogierze Baldini II, który wykorzystany w zachodniej hodowli pozostawił m.in. wybitną klacz Bella Donna (Meredith Michaels-Beerbaum). Babka Lubicza oprócz klaczy Lunia, dała również m.in. ogiera Lambi – brązowego medalistę Mistrzostw Polski Młodych Koni w kategorii 5-latków i uczestnika Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken, startującego z powodzeniem do poziomu konkursów 1.40 m.

Lubicz ze swoim hodowcą, Andrzejem Felskim

Lambi, półbrat matki wałacha Lubicz, pod Grzegorzem Psiukiem

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciach wałach Lubicz (o ile nie podpisano inaczej)

eurobreeding

Back to top