Strona główna » 1997-2023 Bischof L

1997-2023 Bischof L

Wczoraj w wieku 26 lat odszedł holsztyński ogier Bischof L (Bachus x Fernando), na którym sukcesy odnosił Andrzej Lemański.

Rodowód

Bischof L urodził się w Niemczech. Jego hodowca Johannes König postanowił skojarzyć córkę holsztyńskiego Fernando z ogierem Bachus, którego ojciec był koniem półkrwi arabskiej (shagya). Matka ogiera Bischof L, Verbena byla już wówczas sprawdzoną matką – w 1989 roku urodziła klacz G. Larina, sprawdzoną w międzynarodowym sporcie do poziomu 1.60 m.

Ojciec Bischofa, Bachus Z dał też dwa inne znakomite reproduktory Baldini I i Baldini II. Ten drugi zasłynął jako ojciec klaczy Bella Donna (Meredith Michaels-Beerbaum), która świetnie spisywała się na międzynarodowych parkurach, a jednym z jej największych osiągnięć był udział w ścisłym finale podczas IO Londyn 2012.

Kariera sportowa

Bischof L startował z powodzeniem w międzynarodowych konkursach do poziomu 1.60 m włącznie. Jedenaście razy plasował się na płatnych miejscach w międzynarodowych konkursach 1.50-1.60 m. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w Kentucky 2010 Mistrzostw Europy w Mannheim 2007 i Madrycie 2009 i złotym medalistą Mistrzostw Polski 2012.

Potomstwo

Bischof L był nie tylko sprawdzonym sportowcem, ale również reproduktorem. Mimo stosunkowo niewielkiej grupy potomstwa zdołał dochować się grupy utalentowanych skoczków. Wyróżniającą się córką ogiera Bischof L była La Strada L, brązowa medalistka Halowego Pucharu Polski 2016/2017.

La Strada L

W wypowiedzi dla portalu Świat Koni Andrzej Lemański powiedział, że stan zdrowia Bischofa ostatnio się pogarszał i stąd decyzja o jego uśpieniu.

© Eurobreeding.com, fot.

eurobreeding

Back to top