Strona główna » Polska Flotylla niedościgniona w Wellington!

Polska Flotylla niedościgniona w Wellington!

Z ogromną radością donosimy o kolejnym sukcesie wyhodowanej w Polsce klaczy Flotylla  (Alvaro x Bajou du Rouet) hod. PHP Wechta 

Tym razem wyhodowana przez rodzinę pp. Wechta klacz zwyciężyła w prestiżowym konkursie 1.50 m podczas CSI5* w Wellington, z pula nagród wynoszącą 62 500$. Dla pary Cathleen Driscoll & Flotylla to drugie, w sezonie 2024, zwycięstwo w konkursie zaliczanym do rankingu światowego. Tym razem amerykańsko-polski duet pozostawił w pobitym polu dwóch znakomitych zawodników, przygotowujących się do udziału w IO Paryż 2024. Richard Vogel i Kent Farrington musieli tym razem obejść się smakiem. Para Cathleen Driscoll & Flotylla ma już na swoim koncie łącznie 15 zwycięstw w międzynarodowych konkursach skokowych.

Trzynastoletnia obecnie Flotylla (Alvaro x Bajou du Rouet) urodziła się w Rosnówku dokładnie 15 maja 2011 roku. Oboje rodzice klaczy byli sprawdzeni w międzynarodowym sporcie. Alvaro i Bajou du Rouet zostały sprowadzone do Polski przez rodzinę pp. Wechta. Oba ogiery szeroko i z powodzeniem użyto w krajowej hodowli.

Zanim klacz trafiła do USA, wcześniej z dużym powodzeniem występowała na polskich parkurach, prezentowana przez Jakuba Krzyżosiaka.

Gratulacje dla hodowców!

© Eurobreeding.com, fot. Cassidy Klein/Wellington International

eurobreeding

Back to top