Strona główna » Stanówka 2023: Jenson van’t Meulenhof dla Zangersheide

Stanówka 2023: Jenson van’t Meulenhof dla Zangersheide

Jesień to dla stacji ogierów czas transferów i zakupów. Wczoraj jedna z najbardziej znaczących w branży, belgijska stadnina Zangersheide ogłosiła pierwszą z nowości na nadchodzący sezon stanówkowy 2023.

Nową gwiazdą w kolekcji jest 13-letni Jenson van’t Meulenhof (Vagabond de la Pomme x Quidam de Revel) hod. Mariette Van Lombergen.

Jenson van’t Meulenhof bardzo dobrze spisywał się w międzynarodowym sporcie. W 2019 wraz z drużyną belgijską wywalczył drugie miejsce w Finale Pucharu Narodów w Barcelonie. Był też 4. w Grand Prix LGCT CSI5* Londyn oraz 5. w jednym z konkursów podczas CHIO Aachen. Niestety kontuzja odniesiona w 2021 roku sprawiła, że ogier musiał przejść na sportową emeryturę.

Rodowód ogiera Jenson van’t Meulenhof jest bardzo interesujący. Pochodzi on po ogierze Vagabond de la Pomme (Nabab de Reve x For Pleasure), który sam z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach skokowych do poziomu 5* włącznie. Również matka Jensona, Narcotique de Muze IV ma za sobą międzynarodową karierę sportową. Zarówno Vagabond jak i Narcotque de Muze IV wywodzą się od znakomitej klaczy Qerly Chin, Jenson jest więc zinbredowany na tę znakomitą klacz (4×2).

Do tej pory Jenson był w niewielkim stopniu wykorzystany w hodowli, a mimo to dał matkę innego z ogierów oferowanych przez Zangersheide – Rob Roy VD Bisschop.

W sezonie 2023 Zangersheide będzie oferować świeże nasienie ogiera Jenson van’t Meulenhof w cenie 1200 euro. Płatności za nasienie hodowca będzie musiał dokonać dopiero po narodzinach źrebięcia.

© Eurobreeding.com, fot. Zangersheide

eurobreeding

Back to top