Strona główna » Vaderland OLD & Hickstead White wyróżnione

Vaderland OLD & Hickstead White wyróżnione

Hickstead White i Vaderland OLD wyróżnione. Tradycyjnie, podczas Dni Ogierów Oldenburskich wybrano ujeżdżeniowego i skokowego Ogiera Roku. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest za osiągnięcia sportowe i hodowlane. 

Ujeżdżeniowym Ogierem Roku został 8-letni Vaderland OLD (Vitalis x Krack C), hod. i wł. Reesink Pferde GmbH. Rosły i silny Vaderland, ukończył z wysokimi ocenami test dla ogierów w Adelheidsdorf w 2019. Rok później zdał test sportowy w Verden i zdobył brązowy medal Mistrzostw Landu Oldenburg w kat. 4-latków (Annika Korte). Na arenie międzynarodowej zadebiutował w 2023. Wówczas para Vaderland & Dinja van Liere odniosła zwycięstwa w dwóch konkursach – PSG i Inter I podczas CDI1* w Leeuwarden. Holenderka dosiada Vaderland’a od 2021 r.

Uznani synowie og. Vaderland to m.in. Veni Vidi Vici, Versace Deluxe, Violino i Versace B.

Warto dodać, że Vaderland to półbrat odnoszącego spore sukcesy, z konkursami Grand Prix włącznie, wał. Impressive VDC.

***

Vaderland, 2016
Vitalis – Krack C – Contango

Ogier dostępny w Reesink Horses

Vitalis
Vivaldi
Tolivia
Krack C
Renate-Utopia
D-Day
Nalivia
Vechta
Krack C
Nevada
Flemmingh
Gicara II
Contango
Eclair
Vaderland OLD

Hickstead White – jedyny licencjonowany syn ogiera Hickstead w Niemczech

Tytuł skokowego Ogiera Roku powędrował do znanego polskiej publiczności Hickstead White (Hickstead x Coupe de Coeur), skoczka poziomu 1.55m (Jörne Sprehe). 

Hickstead White piął się po szczeblach kariery począwszy od zaliczonego pozytywnie körungu oldenburskiego w 2014 r., zwycięstwa w teście 30-dniowym w Neustadt/Dosse w 2015, otrzymania głównej premii OS w 2016 r. Test sportowy ukończył jako najlepszy 5-latek z wynikiem 8,82 pkt.

W 2023 r., zajął szóste miejsce w konkursie 1.55m podczas CSI3* w Muenchem-Riem, zwyciężył w Grand Prix CSI3* Linz-Ebelsberg. Podczas CSIO5* w Akwizgranie we wszystkich czterech konkursach 1.45m, plasował się na wysokich miejscach. Doskonałą formę prezentował w konkursach 1.45m podczas CSIO5* w Hickstead, Spruce Meadows/Calgary oraz Barcelonie.

Licencjonowani synowie Hickstead White to .m.in. Hickstead Junior, Herrera TN, Hickstead Blue czy Hugh Grant.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, na zakończonej sukcesem Baborówko Foal Auction, cenę 8,500 euro uzyskał syn Hickstead White, ogierek Stakkato White K, hodowli Przemysława Kalickiego.

***

Hickstead White, 2012
Hickstead – Coupe de Coeur – Quidam’s Rubin

Ogier dostępny w Gestuet Sprehe

Hickstead
Hamlet
Jomara
Nimmerdor
Dirbalia W
Ekstein
Fomara
Queentina
Coupe de Coeur
Quadriga
Calido I
Adele
Quidam’s Rubin
Walzerfuerstin

Powiązane linki

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, Jorne Sprehe & Hickstead White, CSIO5* Sopot 2023

Back to top