Strona główna » Flanders Auction rozpoczyna sezon w Al Shiraa

Flanders Auction rozpoczyna sezon w Al Shiraa

Najbardziej rozpoznawalny dom aukcyjny na rynku koni sportowych – Flanders Foal & Embryo Auction rozpoczął sezon w egzotycznym Al Shiraa.

Tym razem oferowano źrebięta, które przyjdą na świat w rozpoczynającym się właśnie sezonie. W katalogu znalazło się 25 „lotów”. Sprzedano 20 z nich – 19 na miejscu w Al Shiraa i jeden online. Aukcję prowadził doskonale znany polskiej publiczności Louis de Cleene (CAVALIADA Horse Auction, Wechta Foal Auction).

Najwyższą cenę uzyskano za nienarodzone źrebię po Ermitage Kalone od wybitnej sportowo klaczy Calleryama (Casall x Contender). Klient z Francji wylicytował je online za 42 000 euro. Potomstwo Ermitage Kalone robi furorę na europejskich aukcjach, a wróble ćwierkają, że jego mrożone nasienie będzie w tym sezonie dostępne przynajmniej w jednej z polskich klinik.

Ceny wahały się od 11 000 do 42 000 euro. Drugą cenę aukcji, 38 000 euro uzyskano za nienarodzone źrebię ze skojarzenia ogiera Cardento od sprawdzonej w sporcie klaczy Cacacha van het Schaeck (Bamako de Muze), która jest matką Like a Diamond van het Schaeck (1.65m GP). Wyraźnie widać, że największe zainteresowanie wzbudzały ciąże od klaczy pozytywnie sprawdzonych w międzynarodowym sporcie.

Kolejna Flanders Embryo Auction już 3 lutego w Sentower Park. Sezon aukcji źrebiąt Flanders rozpocznie w Opglabbeek 15 czerwca.

Kompletna lista cen Flanders Embryo Auction Al Shiraa TUTAJ

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu Ermitage Kalone

Back to top