Strona główna » Wnuk polskiego folbluta z licencją KWPN

Wnuk polskiego folbluta z licencją KWPN

Portlaw Keizersberg syn ogiera Aganix du Seigneur i wnuk wyhodowanego w Polsce ogiera pełnej krwi Kreator wywalczył licencję KWPN.

Ogier zdał test dla ogierów z wynikiem 75 punktów, najwyższe noty otrzymując za chęć do pracy (8,0) oraz galop, technikę skoku, refleks i możliwości (7,5).

VIDEO ogiera Portlaw można obejrzeć TUTAJ.

Kreator w Holandii

Wyhodowany w SK Krasne Kreator (Babant – Kodina/Dipol) ur. 1992 znakomicie spisywał się na torze. Biegał do ósmego roku życia, wielokrotnie wygrywając gonitwy skakane. W Czechach wygrał łącznie 15 wyścigów w tym gonitwę rangi listed. Karierę zakończył po tym jak doznał kontuzji ścięgna. Z powodu kontuzji zdawał w Holandii jedynie skrócony, pięciodniowy test. Uzyskał na nim dobre oceny za jezdność i chęć do pracy z człowiekiem

Kreator, Stal Borghuis

Co ciekawe babka ogiera Kreator była siostrą ogiera Kirpan – ten użyty w hodowli pozostawił m.in. medalistkę Mistrzostw Polski, klacz HS Agresja.

Portlaw Keizersberg nie jest pierwszym uznanym w KWPN wnukiem ogiera Kreator. Wcześniej licencję holenderskiej księgi wywalczył należący do VDL Stud Kordon VDL (Glenfiddich x Kreator xx), który obecnie z powodzeniem startuje w międzynarodowych konkursach poziomu 1.45 m.

Licencjonowany w KWPN i Holsztynie folblut doczekał się w Europie całkiem sporego grona utalentowanego potomstwa. Jego córka Vivabanta startowała z powodzeniem w konkursach do poziomu 1.50 m. Księga KWPN w swoich raportach podkreślała, że Kreator dawał konie chętne do pracy, waleczne, z dobrym ruchem.

© Eurobreeding.com

eurobreeding

Back to top