Strona główna » Wyhodowane w Polsce ogiery błyszczą w Sentower Park

Wyhodowane w Polsce ogiery błyszczą w Sentower Park

W miniony weekend w Sentower Park odbywały się międzynarodowe zawody skokowe organizowane przez Zangersheide. Rywalizacji na poziomie 4* towarzyszyły liczne wydarzenia w tym pokaz ogierów z kolekcji „Z” oraz konkursy dla licencjonowanych ogierów.

Od Czempiona AES do zwycięstwa w Sentower Park

W tych ostatnich błysnęły formą ogiery wyhodowane w Polsce. Pierwsze miejsce ex equo w konkursie dla 5-latków wywalczył Sacred Eye Sunrise Z (Stakkatol x Grandino CSG) hod. Andrzej Gołaś. W 2022 roku Sacred Eye Sunrise został wybrany Czempionem Trzylatków AES i w tym samym sezonie został udostępniony hodowcom, w latach 2022-2023 pełniąc m.in. funkcję czołowego w SK Rzeczna. Sacred Eye Sunrise Z jest blisko spokrewniony z ogierem Calvados Z. W 2022 roku Sacred był bohaterem naszego cyklu #onetowatch, w którym przybliżamy sylwetki młodych, obiecujących reproduktorów.

Od kwietnia ogier będzie ponownie dostępny dla hodowców. Więcej informacji TUTAJ.

Polski” Holsztyn

Wysokie, szóste miejsce w kategorii 7-latków zajął inny ogier wyhodowany w Polsce. Mowa o zarejestrowanym w księdze holsztyńskiej ogierze Canizares (Connor x Cassini II). Ogiera wyhodowała Martyna Górska-Pakowska, a właścicielem jest Marcin Gerke. Podobnie jak Sacred, również Canizares rozpoczął swoją karierę hodowlaną od występu w AES Stallion Grading Poland. Już w pierwszym roczniku źrebiąt urodziły się obiecujące źrebięta, a ogierek Akerman G (od klaczy po Argentinus) sięgnął po tytuł Czempiona ogierków skokowych premiowania w Turzynie.

Matka ogiera, Feliz Fabienne (Cassini II x Clinton)hod. Ryszard Kosicki urodziła się w Polsce i pozostaje czynna w hodowli. W 2022 jej córka po ogierze Baloutaire (hod. Martyna Górska-Pakowska) zwyciężyła w czempionacie źrebiąt holsztyńskich w Polsce. W tym roku klacz oczekuje źrebięcia po Million Dollar.

Canizares reprezentuje holsztyński Stamm 1947. Z tego samego wywodziły się takie konie jak Cambridge – dziadek Chacco-Blue czy podwójny medalista MŚMK Mighty Magic.

Canizares Connor
Canizares podczas licencji AES w Polsce

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum), na zdjęciu głównym Sacred Eye Sunrise Z

eurobreeding

Back to top