Strona główna » Źrebięta 2024: Córka Chacoon Blue otwiera sezon w Linden Sporthorses

Źrebięta 2024: Córka Chacoon Blue otwiera sezon w Linden Sporthorses

Kolejna hodowla podzieliła się z nami radosną informacją o narodzinach pierwszego źrebięcia sezonu. Sezon w położonej na Warmii, Hodowli Koni Sportowych Linden, otworzyła obiecująca klaczka po Chacoon Blue.

Niezwykle żeńska i urodziwa klaczka ma bardzo interesujące pochodzenie. Jej ojciec Chacoon Blue, syn legendarnego Chacco-Blue to jeden z najpopularniejszych reproduktorów skokowych w Niemczech. Również żeńska strona rodowodu źrebięcia jest bardzo interesująca. Matką klaczki jest finalistka Mistrzostw Belgii w kategorii 6-latków Mevita vd Bisschop (Elvis Ter Putte x Nabab de Reve). Najstarsze potomstwo Mevity startuje z powodzeniem w międzynarodowych konkursach 1.45 m. Mevita to również wnuczka znakomitej klaczy Usha van’t Roosakker.

Jak powiedziała nam właścicielka hodowli, Renata Osiecka, w sezonie 2024 w Lipniku spodziewane są jeszcze źrebięta po takich ogierach jak Chaccothage Blue PS, Chaloubino PS, Conthargos, Landino VDL, Ermitage Kalone czy wreszcie United Touch S.

Chacoon Blue - Mevita
Właścicielka Linden Sporthorses, Renata Osiecka z tegoroczną klaczką po Chacoon Blue

Położona w Lipniku k/Kadyn stadnina ma doskonałe warunki do hodowli koni sportowych. Mamy nadzieję, że sezon 2024 dostarczy wielu powodów do radości.

Powiązane linki:

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska & Linden Sporthorses

eurobreeding

Back to top