Strona główna » Nie żyje Chilli Willi

Nie żyje Chilli Willi

Wczoraj w Wellington, w wieku 13 lat, został uśpiony holsztyński Chilli Willi (Casall x Lord).

Ogier po ostatnim skoku w konkursie niefortunnie potknął się i złamał nogę. Uraz był niestety tak poważny, że lekarze podjęli decyzję o eutanazji.

Chilli Willi i Nicola Philippaerts w sezonie 2021 przygotowywali się do udziału w IO Tokio. Wcześniej para wielokrotnie wygrywała konkursy międzynarodowe i krajowe m.in. GP LGCT Chantilly 2018 czy Mistrzostwa Belgii (2017). W trakcie całej kariery sportowej Chilli Willi wygrał ponad 700 tys. euro.

Równolegle Chilli Willi (hod. Peter Diedrichsen) był czynny jako reproduktor. Do hodowli dopuściły go księgi AES, SF, DSP i Zangersheide. Poza sukcesami na parkurach legitymował się znakomitym rodowodem. Jego ojcem był słynny Casall, a matką Caletta VIII (Lord x Cor de la Bryere). Klacz ta dała wcześniej dwa inne znakomite konie skokowe poziomu 150-160 cm: kl. L-Cinderella (Carthago), startującą pod Toni Hassmannem oraz wał. Camiro 19 (Cassini I). Caletta VIII to też babka innej gwiazdy międzynarodowych parkurów – wałacha Glock’s Cognac Champblanc (Clearway), który pod Gerco Schröderem był drużynowym złotym medalistą ME Aachen 2015.
Chilli Willi był przedstawicielem holsztyńskiej rodziny 318D2, tak samo jak Diarado czy Coriano.

Dla hodowców pozostaje do dyspozycji nasienie mrożone og. Chilli Willi. Więcej informacji TUTAJ.

Nicola Pilippaerts (BEL) & Chilli Willi
CSIO Sopot 2017

Tekst: eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

Back to top