Strona główna » Syn Calvaro Z, prawnuk Qerly Chin w ofercie Wechta Equestrian na sezon 2024

Syn Calvaro Z, prawnuk Qerly Chin w ofercie Wechta Equestrian na sezon 2024

Kolejna ekscytująca nowość dla polskich hodowców! Dzięki staraniom rodziny Wechta w Rosnówku pojawił się wyjątkowy ogier.

Sprawdzony w międzynarodowym sporcie Vincento des Forets (Calvaro Z x Quidam de Revel) łączy w swoim rodowodzie to co najlepsze w europejskiej hodowli koni sportowych. Jednocześnie jest koniem o niezwykle łagodnym usposobieniu, prawidłowym pokroju, w tym znakomitych kopytach.

Calvaro Z
Caletto I
Rixa
Cor de la Bryere
Deka
Capitol I
Felicitas
Sitelle de la Pomme
Quidam de Revel
Narcotique de Muze II
Jalisco B
Dirka
Darco
Qerly Chin
Vincento des Forets

Holsztyńska solidność

Ojcem Vincento jest holsztyński Calvaro Z (Caletto I x Capitol I), skoczek poziomu 1.60m, na którym święcił sukcesy Jos Lansink, Michael Whitaker i John Whitaker. 

Calvaro Z wielokrotnie plasował się w ścisłej czołówce podczas prestiżowych startów m.in. w Aachen, Hickstead, Londyn-Olympia, Falsterbo, Den Bosch, Valkenswaard, Bremen, Monterey, Lanaken czy na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, gdzie pod Johnem Whitakerem zajął 8. miejsce w rywalizacji  drużynowej. Znakomicie spisywał się również w sporcie, pozostawiając liczne grono potomstwa sprawdzonego na międzynarodowych arenach, na czele z licencjonowanym ogierem Elvaro.

Wrona orła nie urodzi

Wyhodowany we Francji Vincento des Forets jest nie tylko synem znakomitego, holsztyńskiego skoczka, ale pochodzi z uważanej za jedną z najlepszych rodzin żeńskich na świecie.

To istna kopalnia sław, na czele z trzecią matką, wybitną Qerly Chin (1.60m, Christophe Barbeau), której supremacja w światowej hodowli koni skokowych jest bezdyskusyjna. Siedmioro potomstwa Qerly Chin posiada status Black Type, w tym jej córka i zarazem babka Vincento, doskonała Narcotique de Muze II (160m, Eric Lamaze). Potomstwo Narcotique również tworzy istną galerią skokowych sław, na czele ze świetnym, uznanym w BWP, sBs i SF Querlybet Hero (1.60m, Philippe le Jeune), Boyante de Muze (1.60m, Carla Cimolai), Farfelu de la Pomme (1.60m, Jos Verlooy), Sea Coast Ferly (1.60m, Gudrun Patteet), Takotak Z (1.50m, Kendra Claricia Brinkop) i uznanym w SF Giovani de la Pomme (1.60m, Julien Epaillard).

Jeśli do tej plejady gwiazd “dorzucimy” jeszcze blisko spokrewnionych z Vincento, klasowych szermierzy współczesnych parkurów, na czele z Walloon de Muze (1.60m, Cedric Bellanger), Daytona de Muze (1.60m, Jody Bosteels), Exquis Walnut de Muze (1.60m, Harrie Smolders), uznanym w BWP, Holst, OS i SF I’m Special de Muze (1.50m, Zoi Snels) czy Werly Chin de Muze (1.60m, Richard Davenport), uświadamiamy sobie z jak wpływową rodziną mamy do czynienia. 

Należy podkreślić, że Sitelle de la Pomme, dała oprócz Vincento des Forets, dwa inne konie Black Type. Są nimi: uznany w AES Urlando des Forets po Diamant de Semilly (1.50m, Niels Bruynseels) oraz Diego Del Caribe po Kannan (1.55m, Billy Twomey).

Sam Vincento startował do poziomu 1.45m pod francuską zawodniczką Mary Ferrando Covarel.

Ojciec matki, Quidam de Revel SF (Jalisco B x Nankin), skoczek poziomu 1.60m (Herve Godignon), zapisany w światowym sporcie i hodowli złotymi zgłoskami, poszczycić się może wieloma najwyższej klasy końmi jak m.in. Quel Homme de Hus (1.70m, Jérôme Guery), Verdi TN (1.70m, Maikel van der Vleuten), Sterrehof’s Calimero (1.70m, Marc Houtzager), Nabab de Reve (1.60m, Philippe le Jeune).

Igrzyska priorytetem

Jak opowiada nam Aleksander Wechta decyzja o udostępnieniu tylko jednego ogiera wynika z trwających przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Występ Maksymiliana Wechty to absolutny priorytet i wszystkie działania Wechta Equestrian wspierają ten arcyważny projekt.

W sezonie 2024 dostępne będą jeszcze dwa ogiery należące do rodziny Wechta. La Calidad zajął boks czołowego w SK Moszna, a Chebello do Villagana będzie dostępny w SK Gościmiec.

***

Vincento des Forets, 2009, SF 170 cm
Calvaro Z x Quidam de Revel
Licencja: AES, Zangersheide

Cena stanówki: 2000 zł (brutto), w przypadku nieźrebności klaczy zwrot 75% kosztów nasienia. Cena stanówki nie zawiera kosztów pobrania i wysyłki nasienia.

Warunki stanówki TUTAJ

Vincento des Forets, luty 2024


© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top