Strona główna » Polskie źrebięta na prestiżowej Z Quality Auction 2023

Polskie źrebięta na prestiżowej Z Quality Auction 2023

Już w przyszłym tygodniu trzech hodowców z Polski wystawi źrebięta na prestiżowej Z Quality Auction, która, jak co roku, towarzyszyć będzie skokowym Mistrzostwom Świata Młodych Koni rozgrywanych w belgijskim Lanaken, a na której w 2023 roku padł światowy rekord. Oferowane będą dwie klaczki legitymujące się znakomitymi rodowodami.

Pierwsza z nich to Contabella Z (Conthargos x Di Cantero van ter Hulst Z x Nabab de Reve), hodowli i własności Jarosława Kwiecińskiego & Marcina Gerke.

Jej matka to półsiostra wybornego skoczka poziomu 1.65m, ogiera Mumbai, którego dosiada niemiecki zawodnik Christian Kukuk. Za tą zgraną parą stoją duże sukcesy takie jak m.in. zwycięstwa podczas: CSI5* – GCT/GCL w St. Tropez 2023, CSI5* – GCT/GCL w Rzymie 2022 czy CSIO5* w Aachen 2022.

Żeńska strona rodowodu klaczki Contabella Z, obfituje w konie poziomu 1.60m i wyżej. Wystarczy wspomnieć jej trzecią matkę, klacz MoM’s Eureka van 't Roosakker oraz córkę i wnuka tej ostatniej, klacz Jeleena de Muze i wałacha Malibu de Muze.

Contabella Z

Druga to Baloutinka Diamond ML Z (Balou du Reventon x Malito de Reve x Nabab de Reve), hodowli i własności Tomasza Olszewskiego.

Baloutinka Diamond ML Z jest wnuczką skokowej znakomitości, klaczy Walnut de Muze, która pod Harrie Smoldersem sięgała po najwyższe laury na poziomie 1.60m (bezkonkurencyjna m.in. podczas CSI5* w Madrycie 2012, CSIO5* w Dublinie 2010, CSIO5* w Calgary 2009). 

Walnut de Muze to pełna siostra trzech klaczy poziomu 1.60m, a są nimi: Merveille de Muze, Walloon de Muze oraz Werly Chin de Muze.

Warto dodać, że trzecia matka klaczki Baloutinka Diamond ML Z to wybitna w hodowli Qerly Chin (Chin Chin), poziom 1.60m, którą śmiało możemy określić mianem jednej z najlepszych i najbardziej pożądanych matek na współczesnym, bardzo wymagającym rynku koni skokowych.

Baloutinka Diamond ML Z

Contabella Z pojawi się na ringu aukcyjnym w piątek 22.09.2023 (numer katalogowy 19), natomiast Baloutinka Diamond ML Z w sobotę 23.09.2023 (numer katalogowy 85).

Początek licytacji, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia o godz. 20:00

Powiązane linki:

© Eurobreeding.com, fot. materiały Zangersheide

Back to top