Strona główna » Stanówka 2024: Trzech muszkieterów z oferty SK Nad Wigrami

Stanówka 2024: Trzech muszkieterów z oferty SK Nad Wigrami

Sezon hodowlany w pełni. W lutym swoją ofertę hodowlaną przedstawiła jedna z największych prywatnych stadnin koni w Polsce – Stadnina Koni Nad Wigrami.

Caro NW (Grandorado TN x Elvaro)

Listę otwiera 5-letni Caro NW sp (Grandorado TN x Elvaro x Coriano), mierzący 170 cm.
Koń nowoczesny, obdarzony ogromnymi możliwościami, silny i niemal doskonały technicznie, przy tym dysponujący obszernym galopem. Jest synem jednego z najpopularniejszych obecnie reproduktorów w Europie, ogiera Grandorado TN (Eldorado van de Zeshoek x Carolus II x Baloubet du Rouet), skoczka poziomu 1.60m (Willem Greve), wielkiej nadziei ekipy holenderskiej na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. 

Nie od dziś wiadomo, że podstawą w hodowli jest rodzina żeńska. Ta, z której wywodzi się Caro NW, wydała na świat takie konie jak Casallo Z (1.60m, Piergorgio Bucci), Untouchable (1.60m, Daniel Deusser), Quite Cassini (1.60m, Vanessa Mannix), Cordoba (1.50m, Łukasz Troszczyński) czy wreszcie startującą w konkursach zaliczanych do światowego rankingu matkę ogiera Caro NW, kl. Cortina (1.45m, Maksymilian Wechta).

Caro NW jest wicemistrzem skokowych Mistrzostw Polski Młodych Koni w kat. 4-latków. Posiada licencję PZHK. W sezonie 2024 ogier debiutuje w roli reproduktora.

Cena nasienia świeżego wynosi 1500 zł (500 + 1000). Oferta stanówki TUTAJ

Corazon NW (Vingino x Eldorado van de Zeshoek)

Drugi z oferowanych ogierów to 7-letni Corazon NW sp (Vingino x Eldorado van de Zeshoek x Coriano). Ogier w nowoczesnym typie, silny na odbiciu, demonstrujący refleks i nienaganną technikę skoku.

Jego ojciec, Vingino KWPN (Voltaire x Cassini I x Quidam de Revel), dał takich szermierzy parkurów jak Cavallia, Davino, HH Gigis Girl, D’Arnita oraz ponad 60 licencjonowanych synów.
Matka ogiera Corazon NW, Cornelia, to półsiostra dwóch znakomitych klaczy: Columbia, zwyciężczyni Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni w kat. 7-latków oraz Cordoba, Mistrzyni Polski Młodych Koni w kat. 7-latków.

Dotychczasowe potomstwo og. Corazon NW przekonuje swoim sportowym typem, urodą i możliwościami ruchowymi i talentem skokowym. Najstarsze potomstwo ogiera Corazon NW kończy w tym roku trzy lata. Ogier posiada licencję PZHK.

Cena nasienia mrożonego wynosi 3000 zł (1500 + 1500). Oferta stanówki TUTAJ

Dżianet NW (Conthargos – Grand Presidium xx)

Trzecim ogierem z oferty jest 4-letni Dżianet NW (Conthargos – Grand Presidium xx – Jape xx).
Ten urodziwy, bardzo szlachetny ogier wyróżnia się świetnymi technicznie skokami i bardzo dobrym ruchem we wszystkich trzech chodach.  

Ojciec, Conthargos (Converter x Carthago x Latus I), należał do gwiazd stacji Schockemöhle. W hodowli dał m.in. konie poziomu 1.60m, takie jak Pia Contra, Easy Girl czy Conthinder.

Jednym z atutów ogiera Dżianet NW jest jego matka, klacz pełnej krwi Dżinger, której potomstwo radzi sobie w sporcie doskonale, za sprawą wałacha Dżentelmen (Elvaro) i wałacha Dżoker (Harley VDL). Ten pierwszy to skoczek poziomu 1.40m, natomiast drugi z powodzeniem startuje na poziomie 3* w WKKW. W jej żyłach płynie krew wybitnego ogiera Jape xx, który, obok doskonałych koni wyścigowych, dał skoczka tej klasy co Civis xx (1.60m). Po żeńskiej stronie rodowodu odnajdziemy go również u olimpijczyka i Mistrza Polski, wałacha Banderas (Paweł Spisak).

Ze względu na bardzo wysoki dolew krwi, Dżianet może być ciekawą propozycją zarówno dla hodowców koni skokowych i WKKW.

Ogier posiada licencję AES. W sezonie 2024 ogier debiutuje w roli reproduktora.

Cena nasienia mrożonego wynosi 1500 zł (500 + 1000). Oferta stanówki TUTAJ

Dżianet NW

Cała trójka w sezonie 2024 będzie prezentowała się w sporcie. Dżianet NW został skierowany do treningu WKKW do Pawła Spisaka, natomiast Corazon NW i Caro NW pozostają w treningu skokowym u Mateusza Tyszko.

***

Stadnina Koni Nad Wigrami, założona w 1999 roku przez nieodżałowanego Wojciecha Fabińskiego, znana jest z przemyślanej pracy hodowlanej. Od niemal samego początku istnienia tego przepięknie położonego ośrodka, dużą wagę przywiązuje się w nim do jakości używanych ogierów. Efektem konsekwentnego sięgania po reproduktory światowego formatu jest wyhodowanie wielu kapitalnych koni, w tym trzech niezwykle ciekawych ogierów, proponowanych hodowcom w sezonie 2024.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top