Strona główna » Wyhodowany w Polsce Constable z przydomkiem FRH

Wyhodowany w Polsce Constable z przydomkiem FRH

Najlepszy 5-latek premierowej edycji WBFSH Studbooks Jumping Global Champions Trophy w Valkenswaard, hanowerski ogier Constable, uhonorowany został zaszczytnym sufiksem FRH.

Czym jest ów tajemniczy skrót, który od kilku dekad towarzyszy wybranym koniom hanowerskim? Otóż FRH (Verein zur Foerderung des Reitsports auf hannoverschen Pferden), to nic innego jak stowarzyszenie na rzecz promocji sportowych koni hanowerskich. Wiąże się z tym czynne wsparcie merytoryczne i finansowe, nie tylko obiecujących koni, ale również jeźdźców, hodowców oraz właścicieli. Odpowiednią opieką objęci są też sponsorzy, jeden z kluczowych elementów całego „końskiego przemysłu”.

Przypomnijmy, że urodzony na Polesiu lubelskim Constable (Contendro I x Diarado), hod. i wł. Ilona Turowska, którego w Valkenswaard dosiadał Jarosław Skrzyczyński, zapewnił swojej rodzimej księdze zwycięstwo dzięki bezbłędnym przejazdom, zarówno półfinałowym jak i w finale. Do tego „dorzucił” jeszcze pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Reakcja władz Związku Hanowerskiego była bardzo szybka i jeszcze podczas trwania zawodów Constable otrzymał licencję rodzimej księgi. 

© Eurobreeding.com, fot. materiały Equiclub Zamłyniec

eurobreeding

Back to top