Strona główna » 2001-2024 Acodetto I

2001-2024 Acodetto I

Stacja Maas J. Hell w Klein Offenseth poniosła dotkliwą stratę. W wieku 23 lat odszedł jej wieloletni rezydent, Acodetto I.

Wyhodowany przez ZG Dirk & Caren Oldenkop w Schönwalde, holsztyński Acodetto I (Acorado I x Contender) St. 2543, był przez długi czas, wraz z nieodżałowanym Calido I (odszedł jesienią ubiegłego roku), flagowym ogierem Hengststation Maas J. Hell.

Rosły, urodziwy Acodetto, podczas swojej kariery sportowej doszedł do poziomu 1.35m (Torben Seemann). Następnie z powodzeniem był używany w hodowli.

Pomimo bardzo zdecydowanego, wręcz trudnego charakteru, cieszył się popularnością wśród hodowców. Szczęśliwie jego córki i synowie nie dziedziczyli skomplikowanego charakteru swojego ojca. Łącznie ponad 20 z nich startowało w konkursach zaliczanych do Longines Ranking. Najlepsze potomstwo Acodetto I to: Lazzaro delle Schiave (1.60m, Max Wachman), Anna Jo (1.60m, Paris Sellon), H5 Acovaro (1.60m, Alex Opatrny), Andretti BH (1.60m, Graham Gillespie), Aciclico (1.60m, Carla Cimolai), Acapulco FZ (1.65m, Rodrigo Carrasco), Maximo del Castegno (1.60m, Roberto Prandi), Bijzonder (1.60m, Lacey Gilbertson), Atlodetto FZ (1.60m, Luis Fernando Larrazabal).

Uznani synowie, znakomite córki

Acodetto jest również ojcem 7 licencjonowanych ogierów oraz doskonałych córek, na czele ze wiceczempionką holsztyńskiego Elitestutenschau, kl. Walesca. Charyzmatyczna Walesca, sprowadzona do Polski przez pp. Olszewskich okazała się znakomitą matką. Jej urodzony już w Polsce syn, og. Cornetto Diamond ML (Cornet Obolensky) najpierw uplasował się w czołówce czempionatu źrebiąt holsztyńskich. Później wywalczył natomiast licencję Związku Hanowerskiego. Inny jej syn, Casscador wygrał w ubiegły piątek konkurs dla 6-latków w Linzu.
Warto przypomnieć, że matką uznanego w Westfalii og. Dark Chocolate (Casall), skoczka poziomu 1.60m (Denis Lynch), jest kl. Waamoon, także będąca córką Acodetto I.

Stacja Maas J. Hell oferuje mrożone nasienie ogiera Acodetto I.

Acodetto I
Acodetto I (Acorado I x Contender)

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska & Hengststation Maas J. Hell

eurobreeding

Back to top