Strona główna » #onetowatch: Querido VG Z

#onetowatch: Querido VG Z

W kolejnym artykule z cyklu #onetowatch – ogier miesiąca przybliżamy sylwetkę sześcioletniego przedstawiciela belgijskiej księgi BWP – Querido VG Z(Dominator Z x Chellano Z) hod. Alois Von Gorp.

Rodowód

Ojciec ogiera Querido VG Z, charyzmatyczny Dominator Z (Diamant de Semilly x Cassini I), to od wielu sezonów jedna z podstaw zarówno sportowej jak i hodowlanej rzeczywistości belgijskiej stadniny Zangersheide. Pod Christianem Ahlmannem doszedł do poziomu 165 cm w skokach przez przeszkody, zwyciężając m.in. w prestiżowych konkursach Grand Prix oraz konkursach Pucharu Świata (CSI5* GCT/GCL Sztokholm, CSI5* GCT/GCL Hamburg, CSI5* GCL Play Off Praga, CSI5* GCT/GCL Madryt, CSI5* Doha).
Rodowód og. Dominator Z jest imponujący, począwszy od znakomitego ojca, niegdyś skoczka poziomu 160 cm., choć równie interesująca jest jego cała rodzina żeńska, w której bez trudu odnajdziemy takie konie jak kl. Annaconda (poziom 160 cm) czy kl. Cassina (poziom 160 cm).

Do najbardziej znanych potomków og. Dominator Z należą: D’Aganix Z (poziom 145 cm), Diablo van Bets Z (poziom 140 cm) i oczywiście główny bohater niniejszego tekstu, Querido VG Z (poziom 140 cm).

Dodajmy, że Dominator Z i jego synowie są chętnie używani przez hodowców z Polski. Również nasi rodzimi jeźdźcy darzą tego dzielnego ogiera zaufaniem i chętnie sięgają po jego potomków. Wymieńmy tu choćby ogiery Di Caprio Z (z matki po Chacco-Blue) czy Dom Prinzignon Melloni Z (z matki po Cornet’s Stern).

Szczególną uwagę zwraca lewa strona rodowodu Querido VG Z.
To półbrat og. Leandro VG BWP, który doszedł do poziomu 150 cm oraz og. Vivaldi VG Z (poziom 120 cm). W tej rodzinie konie aż garną się do dyscypliny skoków czego dowodem są blisko spokrewnione z Querido: Icarus VG (poziom 145 cm), Alaska VG Z (poziom 155 cm), Memphis (poziom 145 cm), G C Atlanta Z (poziom 150 cm), Jupiter VG (poziom 160 cm), Milton (poziom 160 cm), Caesar VG Z (poziom 150 cm), Gitania VG (poziom 160 cm), Kastelle Memo (poziom 160 cm), Matts VG (poziom 160 cm), City Banking (poziom 160 cm), Urmina (poziom 145 cm).

Ojciec matki Querido, holsztyński og. Chellano Z (poziom 150 cm), swego czasu jedna z ikon Zangersheide, dał m.in. HH Carlos Z (poziom 160 cm), H&M Challenge vd Begijnakker (poziom 160 cm), Chill R Z (poziom 160 cm).

Kariera sportowa

Od czasu kiedy Querido VG Z dosiada firmowy jeździec Zangersheide, Christian Ahlmann, otworzyła się przed nim droga do, miejmy nadzieję, wielkiej kariery sportowej. Para w ubiegłym roku wywalczyła tytuł Mistrza Świata w kat. 5-latków podczas skokowych Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken. W 2022 nie udało się powtórzyć sukcesu w kategorii 6-latków ale duet Ahlmann/Querido doszedł do finału, ostatecznie plasując się na 13. miejscu.

Querido VG Z posiada ogromne możliwości skokowe, siłę i chęć pokonywania parkurów.

Jego nowoczesny typ, prawidłowa budowa, łapiąca za oko uroda, budzą zaufanie hodowców koni skokowych. Źrebięta po Querido w pełni to potwierdzają.

Nasienie Querido VG Z jest dostępne w Zangersheide. Więcej informacji o ogierze TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top