Strona główna » Wyhodowana w Polsce klacz drugim najlepszym 6-latkiem świata!

Wyhodowana w Polsce klacz drugim najlepszym 6-latkiem świata!

Holsztyńska Next One (Number One x Lucky Boy) druga w rankingu 6-latków Hippomundo!

Hippomundo to jedna z największych baz rodowodowych na świecie. Jej wyjątkowość polega nie tylko na olbrzymiej ilości koni, które w niej się znalazły. Twórcy portalu dynamicznie się rozwijają i słyną z prowadzonych ciekawych zestawień, które są świetnym narzędziem dla hodowców.

W ostatnich dniach Hippomundo opublikowało rankingi najlepszych młodych koni skokowych (5-7 lat) i jest nam ogromnie miło, że w zestawieniu najlepszych sześciolatków 2023 roku na miejscu drugim uplasowała się wyhodowana w Polsce Next One. Zarejestrowana w księdze holsztyńskiej klacz pochodzi po sprowadzonym do Polski przez rodzinę Wechta ogierze Number One (Numero Uno x Corofino I), a skutecznie w międzynarodowych konkursach jeździ na niej Maksymilian Wechta. Jesienią 2023 roku klacz była najlepszym 6-latkiem touru w Oliva Nova. Hodowcą klaczy jest Jarosław Sekuła.

W tym samym rankingu na miejscu 44. znalazła się inna klacz pochodząca od polskiego hodowcy – Troya L (Kannan x Cartree Z) hod. Jan Ludwiczak. W pierwszej setce, na miejscu 97. znalazł się jeszcze inny wyhodowany w Polsce koń Diadem Melloni (Diamant de Semilly x Con Air) hod. Robert Grzegorz Mieleńczuk.

Konie 5-letnie

Wysokie, 14. miejsce w zestawieniu pięciolatków zajmuje wyhodowany w Polsce Con Shapo Ba (Con Spirito x Lucky Champ) hod. Sławomir Jarmuszczak. Pozycję 43. zajmuje zarejestrowany w księdze hanowerskiej Corrido (Cornet Obolensky x Cento) hod. Marta Roszkiewicz, a 51. Constable FRH (Contendro I x Diarado) hod. Ilona Turowska. W pierwszej setce znalazły się jeszcze Sirocco L WESTF (Vulkan L x Bajou du Rouet)hod. Jan Ludwiczak

Kompletne Rankingi Hippomundo

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top