Strona główna » #onetowatch: Prestige vh Kluizebos

#onetowatch: Prestige vh Kluizebos

Rozpoczynamy nową serię #onetowatch – stworzoną w celu przybliżenia sylwetek młodych, nie starszych niż 8 lat, reproduktorów stacjonujących w Europie i dostępnych dla polskich hodowców.

Cykl rozpoczniemy od ogiera Prestige vh Kluizebos (Halifax vh Kluizebos x Corrado I) hod. Kluizebos NV /Stefaan Delabie, zarejestrowanego w belgijskiej księdze BWP, ale mającego wschodniopruskie korzenie.

Prestige vh Kluizebos

Rodowód

Ojcem ogiera Prestige vh Kluizebos jest utytułowany skoczek międzynarodowego formatu Halifax vh Kluizebos (Heartbreaker x Fetiche du Pas), który do dziś był 32. razy plasowany i raz zwyciężył w konkursach na poziomie 160 cm. Halifax to syn legendarnego ogiera Heartbreaker. Z rodziny żeńskiej ogiera Halifax vh Kluizebos pochodzi m.in. Omara vd Wellington, na której sukcesy w międzynarodowych konkursach odnosi Adrianna Ostrowska.

Matka ogiera Prestige vh Kluizebos – holsztyńska MS Franziska (Corrado I x Masetto) to pełna siostra znakomitego ogiera Clinton, ojca takich koni jak Cornet Obolensky, Cordess, Utrillo vd Heffinck czy Zacharov TN. Rodzina żeńska ogiera Clinton – 8829, wywodzi się z Prus Wschodnich, a dokładnie z okolic Ełku. To stamtąd w 1945 roku ewakuowano jego szóstą matkę, trakeńską klacz Leonora.

Kariera sportowa

Prestige vh Kluizebos regularnie startuje w konkursach dla młodych koni. W sezonie 2021 wystąpił w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken, notując bezbłędny przejazd w pierwszym półfinale. Pod koniec marca ogier wygrał finałowy konkurs dla 7-letnich ogierów z licencją BWP.

Prestige vh Kluizebos w finałowym konkursie dla ogierów

Potomstwo

Pierwsze źrebięta po ogierze Prestige vh Kluizebos przyszły na świat w 2019 roku. W premierowym roczniku urodziła się po nim czempionka źrebięt BWP. Niedawno, podczas licencji BWP jego syna, Try Me-K van Kattenheye (z matki po Vigo d’Arsouilles) sprzedano za 140 000 euro.

Dostępność nasienia

Dostępne jest zarówno nasienie świeże jak i mrożone
Cena nasienia: 900 euro (200 + 700 eur, płatność drugiej raty po potwierdzeniu źrebności)
Kontakt: VD Heffinck

© Eurobreeding.com, fot. VD Heffinck

eurobreeding

Back to top