Strona główna » #onetowatch: Dorian Grey TN

#onetowatch: Dorian Grey TN

Kolejnym ogierem z cyklu #onetowatch jest stacjonujący w Holandii, w Team Nijhof, Dorian Grey TN. Sześcioletni reproduktor, który w wieku trzech lat uzyskał licencję hodowlaną księgi Zangersheide.

Mierzący 167 cm wzrostu, siwy Dorian Grey TN (Dominator Z x Chellano Z) to ogier w nowoczesnym typie konia sportowego, szlachetny, w długich liniach, obdarzony niemal perfekcyjną techniką skoku i ponadprzeciętnymi możliwościami.

Dorian Grey TN Z (Dominator Z x Chellano Z)
fot. Equigeniek/Team Nijhof

Rodowód

Ojcem ogiera Dorian Grey TN Z jest Dominator Z (Diamant de Semilly x Cassini I). 12-letni obecnie reproduktor, z każdym rokiem potwierdzający swoją niezwykłą wartość zarówno w hodowli jak i sporcie. Potomstwo ogiera Dominator Z cechuje się niezwykłym talentem skokowym, i bardzo dobrym galopem. Jego syn Querido VG Z wygrał w 2021 roku MŚMK w kategorii 5-latków.

Matka Cegetti Z (Chellano Z x Notaris), sama sprawdzona w sporcie do poziomu 130 cm, pochodzi po świetnym skoczku, ogierze Chellano Z. Jest więc po mieczu wnuczką innej legendy hodowlanej, ogiera Contender. Półsiostra Cegetti Z, Egetti (Cardento) chodziła w sporcie do poziomu 140 cm włącznie.

Półbrat ogiera Dorian Grey TN Z – Darchello B z powodzeniem startował w konkursach skokowych do poziomu 140 cm.

Kariera sportowa

Mimo młodego wieku Dorian Grey TN Z regularnie startuje na arenie międzynarodowej. W sezonach 2021/2022 wygrywał konkursy dla młodych koni w Wiener Neustadt i Vejer de la Frontera. Jesienią ubiegłego roku wystąpił rownież w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken.

Dorian Grey TN Z – Vejer de la Frontera 2022

Potomstwo

Pierwsze źrebięta po ogierze Dorian Grey TN Z przyszły na świat w 2020 roku.

Dostępność nasienia

Dostępne jest nasienie świeże
Cena nasienia: 1100 euro + VAT, płatne z góry
Licencja: Zangersheide
Kontakt: Team Nijhof

© Eurobreeding.com, na zdjęciu głównym Dorian Grey TN Z podczas MŚMK w Lanaken, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top