Strona główna » Jaki ojciec taki syn. Dubla Everdale w Londynie

Jaki ojciec taki syn. Dubla Everdale w Londynie

Charlotte Dujardin powraca w wielkim stylu. Brytyjki na holenderskich koniach najlepsze przed własną publicznością. Wczoraj wieczorem w Londynie rozegrano konkurs kwalifikacyjny Pucharu Świata.

Charlotte Dujardin i kasztanowaty Imhotep (Everdale x Vivaldi) w znakomitym stylu sięgnęli po zwycięstwo w konkursie Grand Prix Freestyle FEI DRESSAGE WORLD CUP. Para imponowała skutecznością i harmonią wykonywania kolejnych elementów. Sędziowie nie mieli wątpliwości – cała piątka jednogłośnie ustawiła zawodniczkę na pierwszym miejscu. Sama Charlotte była wzruszona i dumna ze swojego wyniku. Komentowała, że dla jej konia był to debiut w zawodach halowych na tym poziomie. W marcu br. amazonka została mamą, ale do wygrywania wróciła w imponującym tempie. Brytyjsko-holenderski duet z pewnością jest wielką nadzieją na nadchodzące igrzyska olimpijskie.

Drugie miejsce wywalczyła imienniczka Dujardin, Charlotte Fry na Everdale (Lord Leatherdale x Negro), który jest ojcem wspomnianego wałacha Imhotep (!). Lottie w Londynie zaprezentowała nowy program dowolny. Everdale, tak jak inne ogiery z oferty Van Olst, pozostaje dostępny dla polskich hodowców za pośrednictwem Anawet.

Na miejscu trzecim uplasowała się Becky Mood na zaledwie 9-letnim Jagerbomb (Dante Weltino x Jazz). Zawodniczka nie tylko wyszkoliła go od podstaw do poziomu Grand Prix, ale jest również hodowczynią swojego utalentowanego konia.

Czołową piątkę konkursu zamykały Denise Nekeman (NED) na holenderskim (a jakże!) Boston STH (Johnson TN x Quattro) oraz reprezentująca Francję Morgan Barbancon na Sir Donnerhall II (Sandro Hit x Donnerhall). Konkurs był rozgrywany przy komplecie publiczności.

Kolejny konkurs kwalifikacyjny chwilę po świętach w Mechelen. W 2022 najlepsza w belgijskim konkursie była Dinja van Liere na Hermes. Wspomniany wyżej Everdale był trzeci. O przebiegu rywalizacji pisaliśmy TUTAJ.

Charlotte Dujardin & Imhotep
Charlotte Fry & Everdale

© Eurobreeding.com, fot. Jon Stroud/FEI

Back to top